Živjo.

Vem, da je bilo to na tem forumu že kar nekajkrat omenjeno. Ampak trenutno sem res zmedena in me zanima Vaša mnenja. Danes sem šla v eno dobro založeno trgovino gledat, če imajo frontline. Uporabili smo ga lansko leto-ičinkovalo, saj od takrat naprej ni več imel enega klopa. Tam pa mi prodajalka pove, da oni tega pač nimajo, ker je to ena blazno strupena snov. Ni mi bilo čisto jasno, ker mi jo je priporočil en precej znan veterinar, tko da zdej res ne vem kako in kaj. Po pogovoru s prodajalko se počutim kot največja coprnica na svetu?

vAŠE izkušnje?
lp,

Našemu psu in mački je po uporabi frontlinea začela odpadati dlaka. Prodajajo ga pa v lekarnah.

Sedaj uporabljamo druge ampule in so prav tako v redu.

jah forntline je strup- normalno… kaj bi pa drugega pricakovala..

ampak od klopa pa lahko dobi bolezen, ki bo za njega usodna!

drugace so zdaj full dobr ampule advantix- bolje kot frontline.

Ja Advantix je res super; odkar ga ima moja psica je fasala že 5 klopov, super dobro napitih. Glede na to koliko denarja damo za ta sredstva, bi rekla, da so za en ****.
Oprostite, malo sem jezna oz obupana, ker mi ni jasno kako za vraga naj zaščitim svojega drugega psa pred erlihijo in borelijo. Enega imam itak že bolnega.

Niso na mojpes.netu pohvalili Zyzek?

🙁…

kaj imate dolgodlake pse?

macho ima cisto kratko dlako in od frontline je imel kar veliko klopov.. 4-5 po sprehodu sem jih se vedno nasla… po advantix-u pa niti enega…

no, ce zelite lahko eno gospo, ki ima samojede vprasam s cim ona zasciti svoje, ker je ze nekajkrat ‘jamrala’ da so polni klopov tudi po teh ampulah sedaj je pa nasla neko naravno zadevo, ki je sicer ‘malo’ draga ampak deluje 100%

Prosim lepo, vprašaj jo. Dobro, normalno je, da najdeš še neprisesane klope, ki se plazijo po dlaki, ne pa gromozanske.
Zyzek, pri moji psici ne pomaga. Aja, ha ha, najbolje pri Zyzku pa je, da bi morala samca 200 × pošpricat, da drži potem 1 teden. . Tako pač piše v navodilih.

takoj, ko zvem sporocim 🙂

Jaz sem do sedaj vedno uporabljala frontline in je do lani zalegel – za klope in bolhe. Letos ne pomaga ne za eno, niti za drugo. Tako da bom v naslednjih dnevih ponovno kupila Advantix. Bolh smo se (vsaj upam) rešili s kombinacijo šampona proti bolham, intenzivnim sesanjem hiše in špricanjem Biokilla po vseh površinah v hiši. Biokill se je pokazal tudi zelo učinkovit proti klopom. Preden gremo s psi ven, jih pošpricam oz natrem (ni potrebno veliko) z njim in na tak način nam ni uspelo dobiti niti enega klopa.

Jaz mu dajem v hrano pivski kvas kot dodatek. Pravijo, da pomaga, bom pa poročala, ko bomo res šli v tapravi gozd. Zaenkrat nima nobenega.

Zyzek ne pomaga ): Pošteno sem se namučila , kužka pošpricala kaj vse nisem naredila.
Moram pa reči , da pomaga edino front line v sprayu. Zdaj koliko in kako je škodljiv ne vem . Sigurno manj kot bolezen , ki jo nosijo klopi. Sicer pa je škodljivo vse tudi Zyzek pa advantage itd…
Saj bo kmalu jesen in zima pa bo mir pred temi insekti.

Letos je res kriza s klopi…Ker delam v trgovini za male zivali, je kar veliko dela s tem. Ce povem po pravicic tudi jaz ne vem kaj bi bilo najbolje…Najprej smo imeli Zyzek, prejsne leto je krasno deloval…letos nic…Zdaj imamo Regarde, ki naj bi bil mocnejsi, zaenkrat se ni negativnih pripomb….tudi sama nisem pristas kemije…Za pse ne vem…mojim macam pa dajem ene zeliscne ampule obcasno, ter obcasno jih natrem s Tea tree oljem…Torej za pse recimo Regarde, ki je v obliki spreja…kaka ovratnica…ter temeljito gledanje za malimi krvosesi…Pa drzim pesti…

P.S: Andi, mucek je oddan, je pri moji kolegici, tako da ga bom gledala se vrsto, vrsto let, kako lep muc je.

Jaz sem slišala do sedaj za te preparate:
-Advantix
-Frontline
-Amoskan
-Zyzek
-Biokill
-Bio Groom flea & tick-14™ residual spray (ima morda kdo izkušnje s tem??)
-eterična olja
-jabolčni kis

Mi imamo Frontline&eterična olja.

Lp, jessy ****** "It doesn't matter how big your body is or your reputation, if you want to be special, you just need a big heart." *****

New Report

Close