Najdi forum

Hm, berem raznorazne poste, proti izbrisanim, proti džamiji, pa bom dodala svoj piskrček.
Potujem po Evropi…Videti Pariz in umreti, so rekli nekdaj. ja, prosim, umrem lahko tudi brez njega, namreč tako svinjskega mesta še v življenju nisem videla(no ja, odštejem Azijo…). Sam center seveda vse lepo, zrihtano, greš pa malo izven…umazanija po ulicah, smeti mečejo kar v kanale, podzemna železnica na vsakem vogalu smrdi po urinu, kup zamorcev se sprehaja in te ogleduje, brrr, kar neprijeten občutek, pospešim korak, mogoče preveč gledam filme…
Amsterdam, center. Komaj še srečam belca, če pa že ga, ima steklen pogled..
Mc Donalds, spet me streže čokoladek..
In potem se zgražajo nad Nizozemsko, ki je bila tako gostoljubna do tujcev, hudirja, na površini dveh Slovenij živi 16 mio ljudi!! Zdaj pa, ko je malo zaprla vrata, je pa cel hudič naenkrat..
Še bi lahko naštevala, hotela sem rečt, bodimo srečni, da živimo v naši mali, čisti deželi, pa kje drugje na svetu je tako lepo, kot tle? Kje imaš na kupu hribe, morje…nikjer. Tisoče kilometrov moraš prehodit..
Še prehitro bo konec naše idile, samo počakajte, da priseljenski svet “zavoha”, da smo tudi mi v Evropi in da pri nas sploh ni slabo, pač pa bolje kot v franciji, Italiji, Nemčiji… še tožilo se nam bo po časih, ko smo imeli “le čefurje”. Toliko v razmislek…in kakšno debato.ne se preveč razburjat. pa lep dan vsem.

Se popolnoma strinjam z zgoraj napisanim.

Od celotne Evrope je samo v Avstriji, Nemčiji in Sloveniji videti še kar čiste ulice in urejenost okolja nasploh (zelenice, parki…).

V večini ostalih držav – Benelux, Francija, Španija, (v vzhodni Evropi malo manj) itd. je pa na ulicah bode v oči svinjarija in smrad, ki te spremlja na vsakem koraku.
Ponavadi je to posledica prenaseljenosti velikih mest in seveda priseljencev, ki imajo slabše higienske in moralne navade.

V Sloveniji še ni velikih mest in upajmo, da jih nikoli ne bo. Da se tudi LJ ne bi spremenila (predvsem na slabše), bi morali pri nas poskrbeti za manjšo centralizacijo, sicer se bodo priseljenci (ki skoraj gotovo bodo) nakopičili v enem delu SLO, kar pa gotovo ni zaželjeno.

No, hehe, upam da se bodo ravno tam “centralizirali”!!!
“Kar ste želeli to imate”, bi lahko bilo geslo!! za vse tiste “strpneže”!!

nova
Uredništvo priporoča

Eh, JO, ti bi se spet rada mal kregala. Sploh ni point v tem. hotela sem rečt samo, da bi lahko bilo ( in tudi) bo mnogo slabše, kot je sedaj..
Ko pa res ne bomo več strpni, ko se boš na ulici zaletavala v zamorce, pakistance, arabce, Azijce in vse možno.. zdaj je to še exotični pojav, če kje koga vidiš, pa ga vsi buljimo, medtem, ko je to v zahodni Evropi del vsakdana in sploh nič čudnega..
pol bomo šele videli, da so ti problemi, ki so zdaj, še najmnaj..
Pa še to: po pravici povedano tud jst nisem najbolj strpna do raznor

V razmislek si napisala post, pa te prosim, če mi malo pomagaš pri razmišljanju s tem, da mi odgovoriš na nekaj podvprašanj. Samo zato, da se ne bom preveč razburjala.

A bi lahko prosim malo posortirala to “svinjskost” evropskih mest? V isi sapi omenjaš črnce, smeti in telesne izločke kot prikaz splošnega vtisa umazanije.

Prosim,če mi osvetliš tudi kaj me čaka, ko nas bo priseljenski svet (kdo zaboga spada v to kategorijo???) “zavohal”? Btw, a smrdimo, da se nas bo zavohalo?

Lep dan vsem? A “čefurjem” in “čokoladekom”, ki so se že infiltrirali med nas tudi?

Kaja…velika skoda, da tako (smrdljivo)razmislja se velik ljudi..
No ja, po drugi strani se pa strinjam s tabo, da slovenci nismo niti slucajno
propravljeni na pisano reko, ki se bo zlila preko nas.
In ob misli na nas folk, ki mu je visek eksotike tist indijanc na Presercu, mi
gre na smeh….

naj me koklja brcne,…

Kakšna tehtna in upravičena vprašanje tole res niso, so bolj vlečenje posameznih “misli” ali prispodob debatnice,kot nekakšno protiorožje, ki je pa tako plehko, da……

pa da ne bom samo pri besedah..

“Sam center seveda vse lepo, zrihtano, greš pa malo izven…umazanija po ulicah, smeti mečejo kar v kanale, podzemna železnica na vsakem vogalu smrdi po urinu, kup zamorcev se sprehaja in te ogleduje(VERJETNO SE NE MOREJO NAČUDITI IN POHVALITI NOVE BLUZE ALI PA PRIČESKE), brrr, kar neprijeten občutek, pospešim korak, mogoče preveč gledam filme…” napiše debatnica št 1

“V isi sapi omenjaš črnce(NATANČNO JE OMENILA V ZVEZI S ČIM), smeti in telesne izločke kot prikaz splošnega vtisa umazanije.” izumi debatnica št2

“Prosim,če mi osvetliš tudi kaj me čaka, ko nas bo priseljenski svet (kdo zaboga spada v to kategorijo???) “zavohal”? Btw, a smrdimo, da se nas bo zavohalo?”

Pri nas v SLOVENIJI, avtohtoni prebivalci tako rečemo v prenesenem pomenu za besedo ODKRIL/TI, je pa res da neavtohtonim to očitno ni jasno

“samo počakajte, da priseljenski svet “zavoha”, da smo tudi mi v Evropi in da pri nas sploh ni slabo …”

Tisti, tako imenovani izbrisani, so to že zavohali, zdaj pa bi radi, da jim še plačamo za to, da bodo lahko državljani evropske države.

Včasih pokukaj v Slovar slovenskega knjižnega jezika, da si boš razširila besedni zaklad. Če ga po naključju nimaš: takole razlaga besedo zavohati

zavohati -am dov. (o) 1. z vohom zaznati: zavohati smrad / zavohati alkohol, dim
2. ekspr. začutiti, zaslutiti: zavohati nevarnost; morali so nekaj zavohati, da so tako hitro odšli / zavohati dobro kupčijo // odkriti, ugotoviti: takoj je zavohala, zakaj nas sosed tako pogosto obiskuje

Hvala za poduk. A potem praviš, da je SSKJ uporaben tudi še za kaj drugega, kot za pručko? Ko bi vsaj še kdo razmišljal tako kot ti!

Hja, ne vem zakaj bi kdo hodil v našo pravljično deželo, če bi zavohal….smrad ali pa nevarnost. Dobrih kupčij pa si pri nas ni za obetat, smo preohrni. Tudi ta raba besede “zavohati” odpade.

Glede na to, da je ta naš raj že cel cajt umeščen v Evropo in ne izginja kot Atlantida, me čudi, da bi ga bilo treba šele zavohat (v smislu začutit/zaslutit). Kajo sem sicer prosila, da me razsvetli v tem pogledu. Lahko pa me razsvetliš tudi ti. Kako to, da nas horde barbarov še niso ne zavohale, ne odkrile?

Meni je pa predvsem zanimivo dejstvo, da smrad, slabe higienske navade in tako naprej pripisujete (vsaj Kaja) imigrantom, seveda klasicno crncem. Kaja, ne vem, kako si lahko pozabila omeniti, da je v vseh nastetih drzavah tudi ogromno imigrantov iz azijskih drzav. Iz severne Afrike (Maroko, Alzirija, itd.). In se nekaterih drugih, bolj eksoticnih drzav. In kot sama pravis, si vse to videla in deducirala iz turisticnih potovanj. Fino.

Jaz sem zivela v Franciji in drzavah Beneluksa. Kot prvo, smisel za red in cistoco je tipicno nemska pogruntavscina, ki pa je v preostali Evropi zelo redek pojav, saj poleg Nemcev samih visoke standarde splosne higiene in urejenosti dosegajo samo se Avstrijci in drzave, ki so bile zelo dolgo pod germanskih vplivom, kot je Poljska s sosedami in seveda, Slovenija. Ostale drzave imajo standarde veliko nizje, med temi tudi in prav te, ki si jih nastela (Francija, Beneluks), da ne bi o Italiji, Spaniji in Grciji, recimo.

Govorim o navadnih, belih, cistokrvnih prebivalcih teh drzav. Umivanje rok po opravljeni potrebi v straniscu je zelo povrsno in hitro, brez mila, ce sploh je. Pomivanje posode je v stilu, malo detergenta in pobrisi (brez drgnjenja in splakovanja). Veliko ljudi si v kuhinji mirno obrise nos v cunjo za brisanje posode (posode, ki jo bodo morali potem uporabljati vsi). Smetiv velikih vrecah grejo na ulico ze popoldne in tam ostanejo do dopoldneva naslednjega dne. Ljudje stvari mirno mecejo na cesto in jih tam pustijo (je pa res, da jih pobirajo delavci javnih del). Kadilci ne uporabljajo pepelnikov. In se in se.
Seveda so dolocene stvari, ki sem jih nastela, bolj znacilne za eno drzavo kot za drugo, vendar so vse resnicne VSAJ za eno od drzav, o katerih se pogovarjamo, nekatere pa za vse. In kaj zdaj? Ne zanikam dejstva, da so omenjene higienske posebnosti se bolj znacilne za imigrantska naselja, vendar to ne spremeni dejstva, da na veliko svinjajo (ce temu tako recemo s cistunske germanske perspektive) tudi beli in prvotni prebivalci teh drzav.

Konkretno za Francijo: najvecjega kriminalnega problema ne predstavljajo crnski imigranti, ki si jih ti tako zelo izpostavila, temvec Marocani in Alzirci (ja, ki so belci, tako kot originalni Francozi). Crnski imigranti v Franciji so resili mojo denarnico. Ki jo je imel ze v lasti nek Marocan. Nazaj sem jo dobila izkljucno zato, ker se prisustvujoci crnci niso naredili francoze, kot se, zal, ponavadi Slovenci. Ker so zagnali vik in krik in pomagali pri lovu, ceprav jih vse skupaj, kot radi recemo tukaj, sploh ni nic brigalo in bi bili mirno lahko tiho in pasivni. OK. Ena izkusnja, ki vseeno kaze malce drugacno plat ¨mrkih, zlocinskih pogledov¨ crncev v Franciji.

Ko sem bila v Parizu, sem videla Eifflov stolp, reko Seino ali Loaro, pa Montmartre, pa tisto znano cerkvico Notredame, pa znana vrata in kraj, kjer se pleše kan-kan in kjer je pariški slikar Henry de Toulouse Lautrec skiciral plesalke in obiskovalce Moulen Rouge-a. Bili smo v hotelu in večerjali dobre stvari in na koncu je prišla na vrsto še omleta presenečenja. Nekatere trgovine oz. veleblagovnice so ljudi privabljale z odličnim vonjem – nekim dobrim parfumom in z rdečo preprogo pred trgovino. Na soboto so imeli boljšji trg , videl si res vse mogoče od pohištva do majhnih drobnih predmetov. Skratka, o Parizu vse naj naj. Tudi kafetarije so prijazne, dobiš še vedno slastne rogljičke in kavico . Malo bolj prijazno moraš gledati na svet.

Škoda, ker ti Pariz ni všeč.

Tudi Nizozemska je lepa. Niederland. Nižje od zemlje. In res, ko se pelješ na Nizozemsko, se pričneš spuščati nekam v globino. Koliko izsušenega morja, da so pridobili zemljo, na kateri so posajeni tulipani. Nešteto tulipanov, ena njiva belih, druga rdečih, rumenih, pisanih , pa hiacinte, veliko hiacint. Neskončno morje samih rož, ki jih uspešno izvažajo.

Vmes pa mlini na veter, ki so obenem kot posebnost Nizozemske.

Škoda, ker vidiš vse tako umazano, saj si potem prikrajšana za drugačnost kraja, v katerem se nahajaš.

In vonja, in vseh lepot.

In na koncu Slovenija. Res je lepa deželica, vse je na enem kupu. Morje, planine, zdravilišča, veliko lepih gozdov, planot kot so Pokljuka, Jelovica, lepa jezera, Blejsko, Bohinjsko.

Ja no, človek bi še kar pisal in pisal….

Uh, pametnjakovičke, kolk ste se spravile name..ja itak, če stavkov ne napišeš točno tako kot bi vam ustrezalo, pa je treba pol popravljat..
Kr neki ste se spravile. jst nisem napisala, kdo je smrdel! pač pa da je smrdelo na vsakem vogalu podzemne, zarad mene lahko tud od psa, ne vem. Mislila sem na splošno velemesta, ki jih pri nas (hvalabogu) nimamo. Ne podeželja in ostalih lepot..
Hudiča, hotela sem samo rečt, kako je pri nas lepo, pa da se tega ne zavedamo zadosti, da ni v evropi vse tako idealno..
Pa da pol šele bo nestrpnost planila na plan, ko bomo imeli za sosede še koga drugega, kot samo naše brate iz republik bivše Yuge, ki so že zdaj enim trn v peti..
mah, itak, brezveze, kokodakajte še dalje, čao
p.s.: Koka, sori k nisem prec odgovorila, eni pač ne čepimo cel ljubi dan na kompjutru

Ja, dodala bi samo še to, da se Kaja ne zaveda, da se spotika in zgraža nad “jalovino” kolonialne politike Francije.

Seveda, diamanti in še kaka druga ruda se lepše sveti kot kak črnc, ki so mu jo ukradli beli gospodarji.

Čudno mi je tudi, da so Alžirci in Maročani v Franciji moteč faktor, Francozi v Alžiriji in Maroku pa ne????

Dejmo si enkrat že nalit čistega vina no!!

Seveda, tile beli gospodarji-gnili kapitalisti, so krivi vsega.
Če malo detaljneje pogledamo stvari, vidimo da najbolje prosperira JAR, ki je bila najdlje kolonialna, ostale, ki so tudi bile pa se vseeno bolje držijo kot tiste, ki niso bile. Če vzamemo v obzir še to, da so v nekaterih požgali in porušli vse kar so jim pozitivnega postavli kapitalisti, sedaj pa gladujejo in se tepejo med sabo neovirano naprej!!je slika dokaj jasna… no verjetno ne vsem!

Francozi v Alžiriji in Maroku, pa tudi Slovenci na raznih turističnih potovanjeih TROŠIJO denar, ne iščejo dela in stanujejo v getih, ne gradijo cerkva vsred glavnih mest, in ne OGROŽAJO domačinov!!(ne fizično in ne številčno).

Veste, da bodo razvitejši rinli v “boljši svet” na vzhod, Afriko ali kam drugam, bodo moral se najprej tam naučit delat, manj se tepst, predvsem pa “izpopolnit” svojo kulturo, mentalno in higiensko!!

Veste, da pa zahodni svet ne bo izkoriščal nerazvite, je pa stvar dokaj enostavno uredit. Ko bodo npr. se naučili iz dreves delati, pohištvo, imeli razvejano poslovanje po kontinentih, ne bodo mogli gnili kapitalisti več kupovat dreves tako pocen. Pa če bodo sami začel izkopavat z lastnimi stroji, diamante, jih brusli, tud ne bodo več kapitalisti zraven. Če bodo še kaj dali na zdravstvo, pa na šolstvo, namsto na flinte, bo stvar tud drugačna, kajne???
Pa to ni tko enostavno, zato je pa treba že delat, pa mal študirat, ni moč samo koran, pa puško meti v roki!! je pa že lažje tako pljuvat po kapitalistih, ji obtožiti, da so za vse krivi, pa z puško nad njih do herojskega konca!!

Sieg Heil!!!

Iz tvojih bivših razprav sem razbrala, da si zelo veren KRISTJAN, ali se morda motim?

Draga Kaja,

samo nekaj me je zbodlo v oči:

” Amsterdam, center. Komaj še srečam belca, ……
Mc Donalds, spet me streže čokoladek.. “

Ja kako boš pa po vstopu Slovenije v EU preživljala dneve v Sloveniji, ko se bodo razni nebelci in čokoladki še pogosteje sprehajali po lepi naši deželici? Veš, EU bo prinesla tudi migracije in ne vem, kako bodo potem dihali in živeli tisti in tvoje sorte, ki jih že sedaj ob obisku tujih prestolnic moti različna barva kože!! Torej – uživaj še malo tovrstne “neokuženosti” …….

Pa brez zamere,

Alias

Odvisno je vse od tega, s kakšim ciljem kdo pride v tujo deželico.

Nihče ni rekel, da Slovenija ni lepa. Slovenija je zelo lepa in prav je, da se zavedamo, da živimo v neki oazi.

Kaja, lahko se je delat uzaljeno post frestum. Ce bi samo napisala, da so zate druga evropska mesta bolj umazana od slovenskih (komentarja se bom rajsi vzdrzala) in kako si srecna, da imamo lepo belo Ljubljano, ti jaz sploh ne bi pisala odgovora. Ker je pa vec kot ocitno, da je poanta stevilka dve tvojega posta strah pred imigiranti (beseda zamorci mi ze nekaj pove) in namigovanje, da bo tudi lepa Slovenija tako umazana, ko bomo v EU, sem ti pac napisala svojo izkusnjo. Oznake ala pametnjakovicke pa zadrzi zase, ce ze argumetirati ne mores.

New Report

Close