Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Epididimitis?

Epididimitis?

Lep pozdrav!

Pred dobrim tednom sem pisal o bolecinah v modih, nato pa sem po vasem nasvetu obiskal zdravnika. Zdravnik je postavil diagnozo – epididimitis, ter mi predpisal antibiotike – ciprobay 500. Antibiotike jemljem ze 6 dni (od 10ih), a ker ni bilo posebnega izbolsanja sem zdravnika obiskal se enkrat. Dal mi je napotnico za urologa, ki sem ga tudi vceraj obiskal. Prav vceraj pa je bolecina le malo popustila in tudi urolog je po pregledu rekel da ni nic posebnega. Dal mi je sicer napotnico za ultrazvok, a bom prisel na vrsto sele cez 10 dni. Danes pa se je stanje zelo poslabsalo. Bolecine so danes najmocnejse dosedaj, pomaga ne niti Nalgesin forte 550, ki jih je predpisal zdravnik, na desnem modu pa sem opazil ze kar veliko oteklino – bulico ki se drzi desnega jajca in ta res zelo boli. Urologa sem na to opozoril, pa je rekel da je to samo nadmodek.
Je to normalno za epididimitis, ali bi lahko to bilo kaj drugega?

Lp, Tomaz

Spostovani!

Epididimitis je vnetje obmodka, tj. tistega, kar ste otipali. Popolnoma morate mirovati – lezati v postleji in se izogibati spolnimo odnosom. Bolezen se lahko vlece tudi dlje casa in miroavnje je kljucnega pomena.

Lep pozdrav iz Londona!

Janko Kersnik

New Report

Close