Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina dušenje pri dihanju

dušenje pri dihanju

IMAM ENO VPRAŠANJE. PRED POL LETA SEM ZACELA HUJSATI , PRI CEMER SEM ZELO MALO JEDLA ALI SKORAJ NIČ IN USPEŠNO SHUJŠALA. KMALU ZA TEM SE MI JE ZAČELA POJAVLJATI TEZAVA IN TO JE DUŠENJE PRI DIHANJU. KO KAR KOLI POJEM ME ZAČNE MOČNO DUŠITI. BILA SEM ZE NA NEKATERIH PREIZKAVAH KI SO POKAZALER DA SEM ZDRAVA!

SEDAJ ME ZANIMA ALI JE TO POGOJENO RES S HUJŠANJEM ALI JE NAROBE KAJ DRUGEGA.
IN KAJ NAJ NAREMI DA SI OLAJŠAM DIHANJE KER JE ZMERAJ HUJE!

ZA ODGOVOR SE VAM LEPO ZAHVALJUJEM!

Spoštovani!

Vrejento ste si nakopali neko obliko duševne motnje. Najbrž ne gre za anorekisjo v vsem svojem sijaju, staknili pa ste fobijo vezano na akt zauživanja hrane, ki sproži panični napad – občutek dušenja. Zdraviti se lahko poskusita z vašim osebnim zdravnikom, a glede na kompleksnost problema priporočam obisk pri psihiatru. Fobije znajo biti trdovratne in jih pogosto ni moč obvladati zgolj z zdravili, ampak je praviloma potrebno vključiti tudi eno izmed oblik psihoterapevtske obravnave, kar pa vam lahko nudijo le v psihiatrični ustanovi. Seveda, če težave niso pretirane in zaradi nje ne trpite, niti ne izgbljate telesne teže, potem lahko mirno živite brez vseh ukrepov, saj se zna problem s časoma umiliti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close