Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje dopust v času nosečnosti

dopust v času nosečnosti

A ti res ne razumes razlike med otokom, ki ima povezavo s kopnim dvakrat dnevno in enega zdravnika za vse in drzave, jer si na kopnem in te resilec lahko pride iskat kamorkoli, do prve porodnisnice pa nimas 4 ure?

In v osmem mesecu je otrok ze donosen, ce pa imas tezave v 24 tednu, pa dojencek potrebuje intenzivno nego in judi, ki s takimi znajo delat.

In ali si se zavedala, da bi si kompletne stroske poroda in morebitne posebne skrbi za otroka morala pokrit sama, ker ti ga zavarovanje ne krije?[/quote]

Si pojedla vso pamet tega sveta, ali si slučajno danes vstala z levo nogo??
In ja, sem se zavedala, da bi vse krila sama v primeru če bi se kaj zgodilo. Ampak ker nisem tip ki komplicira in niti se ne mislim zaradi tega ker sem noseča vsemu odpovedat, sem šla na dopust z mislijo da bo vse ok. Tako kot sem šla še vedno do sedaj…tudi brez trebuha.
Vem pa ja, da obstaja veliko žensk ki od prvega dne ko izvejo da so noseče “igrajo” ubogo nosečnico in takih , po pravici povedano ne prenesem. Seveda pa vsak po svoje in kakor jim paše.

Spoštovane gospe!
mar res ne uvidite, da je gospa, ki se skriva pod nickom NISEM NAŠTIMANA ZA KOMPLICIRANJE čisto navadna omejena in intelektualno nižje razvita ćefurka, ki zaupa “svojim” porodničarjem. Osebno bi ji svetovala, da rodi v Albaniji!!!

Ni stvar v tem, kaj bi ti krila oziroma plačala, stvar je v tem, kako hitro lahko prideš do pomoči, če nisi blizu bolnišnice, stvar je v tem, v kako dobro bolnišnico prideš. Hvala lepa za mamo, ki se v dobro otroka ni pripravljena ničemur odpovedati.

Ni stvar v tem, kaj bi ti krila oziroma plačala, stvar je v tem, kako hitro lahko prideš do pomoči, če nisi blizu bolnišnice, stvar je v tem, v kako dobro bolnišnico prideš. Hvala lepa za mamo, ki se v dobro otroka ni pripravljena ničemur odpovedati.[/quote]
Ja no, samo zaradi nosečnosti pa tudi ni treba ležat v postelji 9 mesecev in čakati na rojstvo…
Jaz sem šla v Prago, ko sem bila noseča skoraj 5 mesecev. Z avtom, vozila sem skoraj celo pot sama (sem pač vožnje bolj navajena kot mož).
Na Krk smo šli (sicer samo za 3 dni) 3 tedne pred rojstvom otroka. Jaz sem se dobro počutila, sicer so me ljudje okoli mene malo postrani gledali, ker smo šli tako pozno na morje, ampak jaz sem se tako odločila. Jaz sama sem zaradi nosečnosti imela zelo malo omejitev (še barvala sem barako zadnji teden pred porodom) :))))

A se ti ne zdi, da je razlika iz Krka prit do porodnisnice na Reki al pa z Visa do Splita?

Jaz res ne vem, čemu toliko hude krvi. Dejstvo je, da je bolje biti blizu (do ene ure daleč) terciarnega centra med 24. in 34. tednom, to pove Pušenjak in mu ne oporekate. Po teh tednih je otrok sposoben samostojnega življenja in je pomembno biti samo do ene ure v bližini porodnišnice. Saj porod se tudi ne začne in konča kar v 15 minutah, da bi se tako mudilo.

Tudi sama imam za seboj izkušnje dveh porodov, sredi avgusta čakamo tretjega otroka. Pa ne vem, čemu bi zato morala ves čas biti samo doma. Tudi mi podobno kot ‘komplicirate’ skačemo veliko naokoli, smo zelo aktivna družina. Imam zelo dobro G, ki ji zaupam in če bi mi rekla, da naj bom bolj previdna, ker se je MV skrajšal ali kaj podobnega, bi poslala moža in oba sinova kamor bi morali skupaj iti, sama pa bi ostala doma. Res ne vem, čemu bi bila družina prikrajšana, če sama ne morem kam iti.

Sicer pa je to drugi porod, ki ga načrtujemo doma, tako kot drugega, tako, da želim biti v bližini porodnišnice bolj zaradi tega, če se slučajno kaj zaplete. In ravno obratno, to si upam, ker sem toliko naštudirala vse o porodu, ker toliko vem o porodu, ker je moj mož odličen porodni pomočnik, ki je že v prvo vse opravil sam in to tako vzorno, da v porodnišnici, kamor smo se šli takoj po porodu pokazati, niso verjeli. Ravno zato, ker imam tako slabo izkušnjo prvega poroda in mojega popolnega zaupanja, da itak babice, porodničarji in vsi mogoči medicinski pripomočki in zdravila vedo najbolje, kar je zame in za novorojeno dete prav, sem se po zadnjem porodu, temeljito posvetila delu na sebi in se v smeri sodelovanja mame pri porodu tudi temeljito podučila.

New Report

Close