Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenček ne pridobiva več dovolj teže

Dojenček ne pridobiva več dovolj teže

Pozdravljeni,

3,5 meseca nazaj sem z elektivnim carskim rezom rodila sina, rojen je bil na 38 tednov in 1 dan, porodna teža 2740g, iz porodnišnice sva šla že 3. dan s težo 2550g. Kljub carskemu rezu nama je uspelo vzpostaviti izključno dojenje in do nedavnega je fantek pridobival na teži zelo dobro, nadpovprečno. Prvi mesec kar 1160g, drugi mesec 1115g, tretji mesec nekoliko manj, ampak še vedno 830g, na zadnjem sistematskem pregledu so ga tako natehtali 5655g. Od takrat je minilo 11 dni in v vsem tem času je pridobil samo 160g, od tega zadnje par dni niti grama. Poleg tega zavrača dojko, čeprav kaže znake lakote, med podojem nori in se trga iz dojke, ko se sproži refleks hlasta kot zmešan, se mu zaletava, joka, zateguje ga nazaj, v trebuščku pa se mu glasno premika in ropota, vidi se, da ga boli. Že nekaj časa sumimo tihi refluks, saj ima tudi druge znake. Nefarmakološke ukrepe izvajamo. Da je merica polna sem sama imela že 3 menstruacije in med vsako mi mleko nekoliko vsahne. Po tistem imam otroka kak dan ali dva skoraj ves čas na dojki in do sedaj sva vedno lepo vzpostavila količino mleka nazaj. Po zadnji menstruaciji pa nama kar ne rata, ker podoji niso več to kar so bili. Otroka sicer kar naprej pristavljam, dodatno še črpam in nekako gre, ampak 700 ml, kolikor bi moral dobiti “po pravilih” zagotovo ne pridelam. Skrbi me, da bom izgubila mleko in pa seveda to njegovo nenadno nepridobivanje na teži. Na trenutke se zalotim, da zato otroka že skoraj silim s hrano, kar za moje pojme ni ok. Je možno, da se je pridobivanje teže sedaj ustavilo, ker je v preteklih mesecih pridobival toliko več? Ali je bolj verjetno, da ne pridobiva zaradi refluksa in gre za bolezensko stanje? Bi bilo smiselno razmisliti o uvedbi zaviralca protonske črpalke za 14 dni ali še ni potrebe po tem in pač čakamo, da izzveni?

New Report

Close