Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina difuzna struma

difuzna struma

Pozdravljeni!
Stara sem 28 let in pred cca 1,5 leta so mi ugotovili da imam povečano difuzno strumo.Dali mi niso nikakršnih navodil za to…edino, da moram paziti. Drugače sem bolj močne postave, po tistem pa sem se zredila za 5 kg in vedno se mi pojavljajo povečane bezgavke, ki pa jih z jemanjem antibiotikov sploh ne morem odpraviti. Tudi vrat je boleč, nekoliko otekel. Zdravnik mi je rekel, da je lahko to od moje nervoze, ker se dosti sekiram. Jaz pa ne vem kaj sploh še storim da bo stanje boljše?
Hvala

Spoštovani!

Težko se je paziti, če ne veš česa in kako. Povečana ščitnica je posledica naporov, ki jih mora le-ta vložiti v koncentriranje joda iz joda revne hrane kot je naša. Ponovno se posvetujte z zdravnikom, če ne bi jemala kašnega jodnega preparata in s tem preprečila nadaljnje večanje ščitnisce.

Zgolj zaradi difuzno povčeane ščitnice, ki sicer normalno deluje, se niste mogli zrediti. Lahko pa da je njeno delovanje medtem postalo nezadostno. Potreben bi bil ponvni krvni test, da se vidi delovanej ščitnice danes.

Vrat vas od ščitnice in živce ne boli. Lahko imate kako tako delo, da dosti trpi vaš vrat in vas zato bolijo mišice.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close