Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja CRP 100, povišani levkociti … ?!!

CRP 100, povišani levkociti … ?!!

Pišem v imenu prijateljice, ki me je prosila za nasvet, vendar ji tudi sama ne znam pomagati.
Ima leto in pol staro hčerkico, ki je iz nedelje na ponedeljek zakuhala na 40 temperature. V ponedeljek sta šli k pediatrinji, ki je malo poslala v laboratorij in izvid krvi je bil CRP 100, levkociti povišani (mislim da 25.000 ??). Ker mala ni prehlajena, ne kašlja, nima vnetih ušesk … je padel sum na uroinfekt in po tem, ko so danes končno “ulovili” urin je bil test BP!

Pediatrinji tisti trenutek ni bilo nič več jasno in ju je za jutri ponovno naročila v laboratorij.
Prijateljica me je v skrbeh poklicala in me spraševala, če sem kdaj pri moji pupi imela podoben primer, vendar pri nas nikoli ni bilo nič podobnega.
Za nameček je punčka danes brez vročine, le je ne nič, kar pa skoraj ni čudno, ker je nasploh zelo neješča.

Je že katera bila kdaj v podobni situaciji?

Je možno da se kaj še kuha in se bo pokazalo šele čez kakšen dan?
CRP je res visok in to jo tudi najbolj skrbi, pa na pljučih se nič ne sliši, tako da je pljučnica izključena.

**************************************************** Jemanje nam polni roke, dajanje pa srce.

enako težavo smo imeli pred enim mesecem z našim dvoletnikom – 4 dni je imel vročino 40. CRP je imel 135, sum na uroinfekt. Šla sva v bolnico in bila po 6 dneh odpuščena. Diagnoza – nič konkretnega, najbrž samo viroza.
V bolnici nisva dobila nobenih zdravil razen operila, ker je imel tudi uho rahlo vneto.
Doma smo ga imeli še 10 dni, nato pa je šel v vrtec. Ta teden ga imam spet doma z vnetim ušesom in kašljanjem. Tako je že celo zimo.
Ne vem, kdaj se bo končalo…
Upam, da punčki ne bo hudega!
LP
m

New Report

Close