Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje CONCOR – NEBILET

CONCOR – NEBILET

Potdravljeni

Zdravnik mi je na podlagi EKG srca, spremenil tablete iz CONCORJA COR 2,5 mg, katere sem jemla, na nove in to je na NEBILET 2,5mg, kasneje pa na 5 mg. Zanima me ali sta to podobne sestavine, kakšen je prehod na nove in kaj sploh je NEBILET IN ZAKAJ SE UPORABLJA. Stara sem 41 let.

Hvala za pojasnilo

Anica

Pozdravljeni!
Obe zdravili sodita v isto skupino in to so zaviralci adrenergičnih receptorjev beta. Sprememba med zdraviloma je v kemični strukturi. Ta zdravila delujejo tako, da vplivajo na odziv telesa na nekatere živčne impulze, še posebej v srcu. Zaradi tega upočasni srčno frekvenco in tako poveča učinkovitost delovanja srca pri črpanju krvi, hkrati pa zmanjša potrebo srca po oskrbi s krvjo in kisikom. Obe zdravili se predpisujeta za zdravljenje povišanega krvnega tlaka in pri kroničnem srčnem popuščanju. Po EKG sliki se je zdravnik odločil za zamenjavo zdravila, ker je ugotovil da sedanje zdravilo ni več uspešno. Prehod na novo zdravilo je takšen, da enostavno ko bi morali vzeti CONCOR začnete jemati NEBILET, razen če vam je zdravnik svetoval drugače.
Lp

Sebastijan Mršek, mag.farm., spec.

New Report

Close