Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Čiščenje pod mostičkom

Čiščenje pod mostičkom

Spoštovani!

Pred tednom dni sem dobila krone in manjši mostiček zgoraj, ker mi je manjkala štirica. Sedaj pa ne vem kako naj se lotim čiščenja le-tega. Ostale krone normalno čistim, kot ostale zobe (razen šiščenja z nitko), v trgovini sem videla le nekakšne zobotrebce za čiščenje pod mostički, ki pa so tako ostri da se bojim za dlesen. Nekaj sem slišala od nekakšnega ustnega tušam ali bi mi lahko bolj konkretno svetovali?
Kako globoko med dlesnijo in zobom lahko sežemo z zobno nitko, ne da bi povzročili kakšno škodo?

Najlepša hvala za odgovor.

Spoštovana Manja,

pretirane uporabe zobotrebcev vam ne svetujem, ker si z njimi lahko hitro poškodujete dlesen. Lahko si kupite posebno zobno nitko (Super floss – Oral B), ki je namenjena čiščenju mostičkov in zob, ki jih povezuje fiksni ortodontski aparat. Zobna nitka je na obeh koncih ojačana in omogoči enostavno vstavitev v predel, ki ga želimo očistiti.
Z zobno nitko gremo lahko le do meje, ko se obzobno tkivo prirašča na korenino. Načeloma je bolje, da pod dlesen niti ne segate, če pa že, pa ne presegajte meje 1 mm pod dlesnijo.

New Report

Close