Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Cepljenje proti Covid-19

Cepljenje proti Covid-19

Pozdravljeni.
Kakšno je vaše mnenje o tej spodnji raziskavi? V videu o njej govori nek doktor iz Velike Britanije, ki nikakor ni pristaš teorij zarot. Torej gre očitno za resnično raziskavo. Če jaz raziskavo prav razumem, se vsem nam, ki smo se cepili z mRNA  cepivi, iz leta v leto povečuje verjetnost, da doživimo srčni napad. Precej zaskrbljujoče mi deluje ta raziskava.
Lp

Kaj pa zaplet strdki po cepljenju brez trombocitopenije? Po mrna mislim.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8388189/

Po ogromni angleški študiji zdravstvenih podatkov (v bolnišnice sprejetih) cepljenih oseb je ugotovljeno nekoliko večje tveganje za trombembolične zaplete tudi pri cepljenih z mRNA cepivi, ki je pa mnogo manjše v primerjavi s  SARS-Cov 2 okuženimi osebami.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kaj pa pomaga, da se vsaj malo zaščitiš pred strdki po cepljenju?

Spoštovani, žal, na pojav zapletov tormbembolične, os. srčne žilne narave, po cepljenju ne moremo vplivati, niti ga ne prevideti. Tveganje je sicer na populacijskem nivoju nizko, predvsem pa mnogo manjše, kot je možnost trombemboličnih zapletov v povezavi z okužbo s SARS-CoV-2.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Najboljsa resitev (katere ti zdravniki nocejo povedat – ne vem zakaj) je dober imunski sistem

 

Ka pomeni zdrav zivljenski slog (vadba, prehrana, cim manj cikov in alkohola itd.) In cimmanj stresa (in to vkljucuje sekiranje, da bos zbolel za covidom)…ker ravno to zivciranje in stres potem oslabi imunski sistem in lahko fases kaksno hujso obliko potem (cesarkoli, ne samo covida)

Spoštovani, prav gotovo imajo zdave, (mlajše) osebe, brez kroničnih bolezni, zlasti brez prekomerne telesne teže, manj tveganja za težak potek covid-a. A zdavje si gradimo celo življenje, in ga tudi od danes do jutri ne moremo 100% izboljšati, prav tako so določene okvare težko popravljive, druge pa sploh nepovratne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni, mene pa zanima ali je pojav vročine 11. Dan po cepljenju z mrna cepivom (1.doza), mogoče pripisati se stranskim učinkom po cepljenju? Pred tem sem kovid prebolela… Hvala in lp

Spoštovani, vročino 11. dan po cepljenju z mRNA cepivi  zelo težko pripišemp cepljenju. Treba je razčistiti druge potencialne vzroje, okužbo s katerim izmed mnogih povzročiteljev, ki krožijo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev

Spoštovani, nič novega ni. Smatra se, da prenos preko embalaže ni pomemben, in razkuževanje le te, ni potrebno. https://www.nijz.si/sl/kako-ostati-varen-pri-nakupu-zivil-v-casu-pandemije

 

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,

odločila sem se za cepljenje, ker pa sem bila v preteklih dneh kar precej pod stresom, ne vem ali ne bi bilo bolje kakšen teden počakati, da si telo malo odpočije – kaj vi menite?

Spoštovani, glede na epidemiološko situacijo je smiselno cepljenje opraviti čim prej, saj traja več tednov, da razvijete imunost. Ne vem sicer, kaj naj bi bil stres, as v kolikor nimate neke akutne bolezni, vam, vsekakor priporočam izvedbo cepljenja čim prej.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

 

mene pa zanima ali je možnen kot stranski učinek omotica, trzanje mišic in nek čuden občutek v mišicah ? štiri mesece po cepljenju imam še kar težave in ne vem kako naj se jih znebim. Sicer sem na tujih forumih našel ogromno ljudi, ki se soočajo z enakimi ali podobnimi težavami in kar ne najdejo rešitve. Opravil sem že vrsto preiskav , CT glave, UZ trebuha, slikanje pljuč, ORL pregled, konrola urina .. .brez kakšnih posebnosti.

 

še povezava do tujih forumov :https://www.medscape.com/sites/public/covid-19/vaccine-insights/how-concerned-are-you-about-vaccine-related-adverse-events?fbclid=IwAR1wpix_PCiDuAXjRRRVTmbITSsPoAAa5UY1d69EIjITq5DlaG3YV36pjXc

pa še en forum: https://vestibular.org/forum/dizziness/covid-19-vaccine-side-effects/paged/396/

 

resnično ne vem več kako naj si pomaga, zdravniki predpisujejo vse anksioznosti… sicer sem pristal na terapijo z ADji, kar mi je pomagalo pri tesnobi, ni pa odpravilo fizičnih simptomov.

 

Spoštovani, če so se težave začele neposredno po cepljenju in so ves čas enake in/ali podobne trajajo od takrat, je vsekakor treba razmišljati tudi o povezavi s cepljenjem. Glede na to, da ste opravili že številne preiskave, bi morda iskali naprej v smislu izključitve nevroloških vzrokov, zato priporočam, da se dogovorite tudi za pregled pri nevrologu.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor, bom govoril z zdravnikom. V kolikor bi to bila povezava z cepljenjem, kaj bi lahko bil vzrok in kako si lahko pomagam? Zdravnik je preprican da ni povezave, jaz pa glede na to, da ima dosti ljudi podobne tezave, menim da je povezano. Seveda pa nisem strokovnjak na tem podrocju in zato upostevam navodila stroke… kot receno mi antidepresivi niso odpravili simptomov… sicer sem pojede skatlico in pol , mogoce se niso dosegli polnega ucinka? Imam pa Ecytaro…

Spoštovani, žal, ne vem. Opisujete neke težave spremenjenega občutka, ki ga je treba najprej opredeliti (vrednotiti, ali res obstajajo motnje ali ne). Šele potem iščemo vzroke. Če jemljete antidepresive, se polno delovanje razvije šele v par tednih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close