Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Centralna na elektriko – izkušnje?

Centralna na elektriko – izkušnje?

Ali ima kdo radiatorje na elektriko? Takšne, npr. kot jih ponuja Glamox. Ker se plin tako hudo draži razmišljamo o menjavi centrale in da bi montirali kar električne radiatorje.

Zanima me kako je z obstoječo infrastrukturo za plin ali je to portebno odstanit?

Kako zgleda montaža takšnih radiatorjev ali lahko to naredimo sami?

In seveda, če se to cenovno na dalši rok splača? Koliko cca mesečno pride takšno ogrevanje?

Hvala z vse nasvete, izkušnje in mnenja.

Tudi elektrika se bo še dražila…

evo letos sem se prvič grela na elektro ,kupila sem 4 radiatorje -največje ,znamke Beha ,5 let garancije ,znesek se je gibal od 150 € do 250€ odvisno na koliko stopinj imaš ,poleg tega plačaš elketriko mesečno ,pol pa sami zračunajte koliko mesecev se grejemo krat toliko je še zmer ceneje kot drva plin in spoloh kurilno olje

nova
Uredništvo priporoča

Iskrena hvala za tvojo izkušnjo.

Prosila bi te še za podatek, če se montažo opravili sami ali kdo drug? Ker mi smo malo brali, pa drugega, kot, da samo pripraviš vtičnice in priviješ ustrezne nosilce za radiatorje, pač ni. ALi se motim?

Hvala!!!!


Kaj je ceneje ? Elektrika ni nikoli cenejša od drv.

montiraš jih sama samo nosilce pritrdiš na steno in natakneš radiator so zelo lahki in tanki ,ja drva so poceni če jih imaš doma v gmajni pa če imaš plac zanje če pa tega nimaš pol pa skor ne vem če je kaj ceneje ,že samo menjava peči je spet strošek da dol padeš


Tudi, če nimaš svojih drv, so še vedno najcenejši način.

Mi smo za 220 m2 porabili 14 m3 drv. Za celo zimo. Pa še sanitarno vodo grejemo na drva. Temperatura 23 stopinj.

Elektrika je bila vedno eden dražjih energentov. Glede na napovedi, pa bo počasi postala (dolgoročno gledano) definitivno najdražja. Zato ti investicije v kompletno ogrevanje ne priporočam. Definitivno najcenejši pa so obnovljivi viri energije (razni produkti iz lesa).


Tudi, če nimaš svojih drv, so še vedno najcenejši način.

Mi smo za 220 m2 porabili 14 m3 drv. Za celo zimo. Pa še sanitarno vodo grejemo na drva. Temperatura 23 stopinj.[/quote]

Najcenejši že ampak za malenkost….komoditete napram nafti pa ni….

Poleg tega tvojih radiatorskih 23 stopinj pomeni enak občutek toplote kot 20 stopinj pri talnem gretju…

Pavšalno gledano so drva res najcenejša ampak še vedno se šteje cel kalup…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Tudi, če nimaš svojih drv, so še vedno najcenejši način.

Mi smo za 220 m2 porabili 14 m3 drv. Za celo zimo. Pa še sanitarno vodo grejemo na drva. Temperatura 23 stopinj.[/quote]

Mis mo za 250 m2 + ogrevanje vode porabili 350 €ur elektrike…zdaj pa računaj ti pametnjakovič!

Če verjameš…..:)

Revček.

New Report

Close