Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Brušenje zob s pilico

Brušenje zob s pilico

Pozdravljeni. Predkratkim sem na internetu zasledila dekle, ki si je samo skrajsalo zgornja dva zoba kar samostojno s pilico za nohte. V trenutku nisem razmisljala in poizkusila enako, estetsko sem z rezultatom zelo zadovoljna, skrbijo pa me morebitne posledice. Odpilila sem sigurno 1mm sprednjih zob, lahko pricakujem kaksne hude posledice? Bolecin ni, sicer imam mlade, zdrave zobe. Se moram bati, da mi bosta sprednja zoba nenadoma porumenela ali posivela ali katere koli druge posledice? Hvala

Pozdravljeni,

na netu lahko preberete marsikaj, vendar je pametno narediti nekaj zdravo razumske selekcije! Podobnih posegov vam v prihodnje ne priporočam več in jih raje prepustite strokovnjakom. Če zdaj ni bilo nobenih hujših reakcij, jih verjetno tudi v prihodnje ne bo. Vprašanje pa je, kako močno ste poškodovali sklenino (naredili mikropore ipd.), ki pa se bodo verjetno zabarvale… Mogoče bi bilo vseeno dobro obiskati zobozdravnika, da preveri stanje.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Hvala za odgovor! Trenutno zobozdravnika nimam na razpolago, saj sem na pocitnicah. Na zobeh ne opazim nobene razlike, samo nekoliko bolj polozni so spodaj. Bi poskodbe sklenine lahko opazila sama in v kolikem casu bi potem pricakovala obarvanost? Govorite o obarvanosti celotnega zoba in kaj lahko zobozdravnik naredi za preventivo ter kurativo? Hvala!

Pozdravljeni,

govorila sem o mikroporah v sklenini. Primerni bi bili fluorovi premazi za zaščito.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close