Dober večer,

moj 2 leti star sin je danes prišel iz vrtca, dobre volje in živ kot vedno, še preden je doma karkoli pojedel je začel bruhati. Nato sem mu skuhala juhico in po parih žličkah je spet bruhal. Klicala sem pediatra in mu razložila situacijo in je rekel, da naj mu ne dam nič jesti tudi piti zelo malo, počasi naj mu dajem po žličkah sol proti dehidraciji. Potem je bilo v redu, proti večeru si je zaželel banano, in ker je celo popoldne tarnal da je lačen sem mu dala banano. Zgledalo je da bo ok, pa je spet vse zbruhal. Zdaj sem ga dala spat, lačnega bogi revček ampak ne vem kaj bi to bilo? Ali je to kakšen virus al kaj? nima vročine niti driske, dobre volje je, kot da mu ni nič, samo vse kar poje zbruha? Ima katera podobne izkušnje? Pomoč prosim!

Lep večer, Zaskrbljena

A ima kaj driske?Pa vročino?Čim več tekočine, vendar ne veliko naenkrat.počakaj do max. 3 dni (če se ne slabša) in če ne mine, k dr. Verjetno kakšen adeno virus.
LP, D.

ja virus je, najprej bruhajo cca 24h, ko je virus v želodcu, nato cca 24h še driska, ko je v črevesju

pije naj vodo po požirkih in poje, če si ful želi, mal sadja ali kaj lahkega (ne mleka, mesa, kruha, jajc…), najbolje pa je tekočina, npr. stisnjena pomaranča, mandarina ipd., posteljo obložite z brisačami, zraven naj ima lavor

ponavadi je otrok v dveh dneh ok, se samo pogliha, lahka sadna dieta pri nas lepo deluje, ne rabimo “zapiralcev”, čim več le vitamina C v sveži obliki

je pa zeloooo nalezljivo, vsi si skrbno umivajte roke, gre ko strela z enega na drugega, pomijte stranišče, kljuke, zamenjajte brisače, posteljnino, bruhanje je posebej kužno

Pri nas je bilo enako, kot pise zoe3, nic se ne sekiraj, ce ne je, ker ni zdrav. Nas ni prenesel niti caja, je pa rad pil cedevito in po njej ni bruhal. Pri nas sva se oba z atijem nalezla…ce bo driska lahko poskusis s posusenimi borovnicami (dobis v lekarni), nam so takoj pomagale!

New Report

Close