Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v želodcu

Bolečine v želodcu

Pozdravljeni!
Lepo prosim za odgovor.Stara sem 45 let.Ne kadim in ne pijem.
Že dalj časa (pet let) imam močne bolečine v predelu želodca. Lani so mi na gastroskopiji ugotovili Helicobakteri pilori. Zdravila sem se z antibiotiki. Spet imam neznosne bolečine. Pred enim tednom sem bila na gastroskopiji. Diagnoza:kislina pod 1, razjeda na sluznici želodca. Dobila sem zdravila rutacid in ranital.
Ne vem več kaj naj jem, zdi se mi , da mi najbolj paše zelenjava.Zelo sem shujšala.(verjetno mi primankujejo tudi vitamini in mineralov) Ali lahko jem solato s domačim kisom, ali je boljše , da si kisam z limono? Prosim povejte mi ali lahko uživam limono? Katera hrana znižuje kislino? Kaj menite o lesnem oglju in, kje ga je mogoče dobiti? Brala sem , da je dobro uživati proso. Kaj menite o tem? Navedla sem cel kup vprašanj in se vam že njaprej iskreno zahvaljujem za odgovor.

Spostovani!

1. cim bolj zmanjsajte stres.
2. zmanjsajte kavo, cigarete, alkohol, zacimbe, ocvrto in zazgano hrano.
3. Jejete pogosto in zmerno.
4. Jejte tisto, kar vam pase. Najprej poskusite majhno kolicino, nato se odlocite na podlagi ucinka. Vsakdo ima kaksno posebnost in prenese razlicno hrano.

Oglje lahko kupite v lekarni v obliki kaspuj, rece se mu medicinsko oglje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

ANA je pisal/pisala:
>
> Pozdravljeni!
> Lepo prosim za odgovor.Stara sem 45 let.Ne kadim in ne pijem.
> Že dalj časa (pet let) imam močne bolečine v predelu želodca.
> Lani so mi na gastroskopiji ugotovili Helicobakteri pilori.
> Zdravila sem se z antibiotiki. Spet imam neznosne bolečine.
> Pred enim tednom sem bila na gastroskopiji. Diagnoza:kislina
> pod 1, razjeda na sluznici želodca. Dobila sem zdravila
> rutacid in ranital.
> Ne vem več kaj naj jem, zdi se mi , da mi najbolj paše
> zelenjava.Zelo sem shujšala.(verjetno mi primankujejo tudi
> vitamini in mineralov) Ali lahko jem solato s domačim kisom,
> ali je boljše , da si kisam z limono? Prosim povejte mi ali
> lahko uživam limono? Katera hrana znižuje kislino? Kaj menite
> o lesnem oglju in, kje ga je mogoče dobiti? Brala sem , da je
> dobro uživati proso. Kaj menite o tem? Navedla sem cel kup
> vprašanj in se vam že njaprej iskreno zahvaljujem za odgovor.

Prvo bi ti svetoval, da narediš test s katerim ugotoviš ali je v želodcu še prisotna omenjena bakterija.
Obstojita 2 vrsti testa:
Prvi je, da se pri gastroskopiji odvzame delček tkiva in se ugotavlja prisotnost bakterije,
drugi pa je test izdiha (za tega ne vem, če se že uporablja pri nas)
Krvni test ni v redu za ugotavljanje prisotnosti po zdravljenju, kajti protitelesa ostanejo v krvi lahko več let.
Če je bakterija prisotna lahko zaključiš, da zdravljenje ni bilo uspešno, ali pa je bakterija bila rezistenčna na antibiotike. V tem primeru bi bilo potrebno določiti drugačne antibiotike.

Pri zdravljenju te bakterije je pomembno še dvoje svtari:
Zdraviti se mora tudi spolni partner (kajti bakterijo ima sigurno tudi on in jo dobiš preko njega) ter popolna ustna higiena..

Tudi sam sem slišal za zdravljenje z prosom. Vendar o učinkih ne vem nič. Prepričan pa sem, da težave samo omili, ne pa odpravi.

Poizkusi večerjat mlečni gres….to bi lahko pomagalo, vendar previdno z mlečnimi izdelki.

Lp

Janez

New Report

Close