Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v trebuhu

bolečine v trebuhu

Pozdravljen

Imam podobne bolečine kot kolega malo pred mano. boli me nabreč trebuh. bolečina ni stalna, ampak so to kot nekakšni krči, ki so včasih v predelu popka, včasih na levi strani, ali na desni. Nad popkom sem imela nekakšno bulico, zdravnik je bil prepričan, da je to popkovna kila. Vendar se je po Uz izkazalo da ni. V trebušni votlini ni zdravnica videla nobene bulice kot tudi nič nenavadnega. pogledala mi je vse organe in je bilo vse OK. Tudi sama te bulice nisem več tipala. Na blato grem redno,krvna slika je OK.
Imela pa sem pred dvema letoma poseg, ker mi je počil jajčnik in so mi ga morali zašiti. Bila sem v bolnišnici, tudi zaradi suma vnetja slepiča, pa se je izkazalo da je tudi tu vse OK.So mogoče te težave povezane s tem, da sem bila operirana?
V trebuhu čutim kot nekakšno breme, kot da bi mi nekaj ležalo, vendar ne vem kaj bi lahko bilo. Ali je ta situacija povezana s stresom, prenapetostjo?
Povedati moram da imam normalen apetit, se ne redim, ne hujšam skratka nimam razen občasnih krčev v trebuhu nobenih težav. Bila sem pred dvema letoma tudi na gastroskopiji in je bilo vse OK
Skratka UZ je bil sledeč, jetra so homogene strukture, Žolčnik v mejah normale, žolčni vodi niso razširjeni, Glava in korpus trebušne slinavke sta po obliki in velikosti v mejah normale. repa trebušne slinavke zaradi superprojekcije črevesja ni videti. vranica normalne velikosti, ledvici v mejah normale, parenhimska plast ledvic primerno široka, votla sistema nista razširjena, V paraaortalni in iliakalnih regijah ni videti povečanih bezgavk.
bi bilo smiselno na pregled črevesja? Kaj menite?
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani!

Lahko bi šlo za posledice operativnih posegvo, tj. za manjše zarastline, ki občasno ovirajo prehod blata po črevesju. Zelo ensotavno bi vam bilo pritrditi, da je to posledica stresa, a je premalo značilno in premalo podatkov za to domnevo.

Kaj lahko ukrenete? Nič kaj velikega. Uživajte dovolj tekočine, da ob blato čim redkejše.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Lahko bi šlo za posledice operativnih posegvo, tj. za manjše zarastline, ki občasno ovirajo prehod blata po črevesju. Zelo ensotavno bi vam bilo pritrditi, da je to posledica stresa, a je premalo značilno in premalo podatkov za to domnevo.

Kaj lahko ukrenete? Nič kaj velikega. Uživajte dovolj tekočine, da bo blato čim redkejše.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close