Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v sklepih

Bolečine v sklepih

Lepo pozdravljeni.

Na vas se obračam z upanjem, da mi boste lahko kaj svetovali…

Če več mesecev čutim bolečine v desnem zapestju, katere se ob pritisku z dlanjo samo še stopnjujejo oz. se bolečina čuti kot vbod z nožem… Tudi pri vajah za hrbtenico (katere naj bi delala ravno zaradi tega, ker imam že več let probleme s hrbtenico)…pri katerih se je potrebno upreti z rokami ali v steno ali ob tla…v zapestju zelo zaboli…ob tem pa se je začela pojavljati tudi bolečina v komolcu.

Moram povedati, da imam zaradi narave svojega dela (8 ur pisanja za računalnikom) tudi bolečine v vratnih vretencih. Bolečina se mi nato samo še stopnjuje in gre navzdol po celi desni roki. Ob pritisku na vretenca čutim mravljince.

Zdravnica mi je svetovala naj opravim EMG, kateri pa ni pokazal, da bi bili živci vneti…

Kaj mi svetujete? Kaj mislite, da je lahko vzrok mojih težav? Je možno, da so vneti sklepi?

Pozabila sem tudi napisati, da podobno ostro bolečino čutim tudi v desnem kolenu…ko poskušam vstati iz počepa…

Lahko “zahtevam” kakšne dodatne preglede? Morda pri ortopedu…revmatiku….? Kaj mislite?

hvala in lep pozdrav

Spoštovani!

Čeprav je pojav bolein v sklepih nesimetričen, bi veljalo izključiti možnost sklepne revme, kar lahko storite z odvzemom krvi za sedimentacijo in revmatest.

Bolj verejtno gre za naključno razporeditev bolečin po skepih zaradi drugih vzrokov – viroze, vnetja kit zaradi napora, ali enakomerne enostranske obremenitve, ponavljajočih se gibov…

Bolečina v vratu in opis dela kaže na pritisk v vratu na živce, ki se dolgo ne kaže z izpadi, ki bijih lahko pokazal EMG. Med delom vaje za razbremenitev mišic, pa tudi sicer primeren položaj pri delu in počitku, tu in tam kakšno zdravilo proti bolečinam…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni Cris

Imam podobne težave in vse te težave so povezane z vratnimi vretenci, ampak EMG pri vami še ni pokazal. Pri meni so iste težave samo z tem, da pri meni je EMG pokazal, da imam vnetje sklepov in tudi omrtvinčenje prstov na desni roki in to so: palec, kazalec in sredinec. Občasno me pa še dodatno močno bolijo komolci. Nevrolog mi je dejal, da je to posledica vratnih vretenc. Bila sem pa pri dr. Denišlič v Lj, ki je enkratni nevrolog. Dobila sem terapije oz. preko zdravstva sem šla za 14 dni v rehabilitacijo v Laško. To mi je zdravstvo omogočilo oz. odobrilo. Malo boljše je, ampak ne vem kako bo zopet sedaj. Dobila sem še kapljice Tramal, ki se jih bojim jemati, ker te lahko zasvojijo oz. odvisen postaneš od njih. Tako, da draga Cris, malo potrpi in boš videla, da ni nič kaj hudega ampak tako je, če imaš bolna vratna vretenca. Jaz imam napočena vratna vretenca 3, 4, 5, 6, 7.
Želim vam veliko zdravja!
lp,

nova
Uredništvo priporoča

Najlepše se tudi vam zahvaljujem za odgovor.

Sam sem bila pri istem zdravniku v LJ, kateri pa pri EMG ni odkril ničesar…je pa res….tako kot je napisal dr. Kersnik….da pri meni verjetno še ni bilo zaznati kakšnih okvar vratnih vretenc…

Zdaj me je zdravnica napotila k ortopedu, da mi slika roko… Če tudi tu ne bo nič….bo verjetno res najverjetnejša razlaga, da vse izhaja iz vratnih vretenc.

A veste kaj me zanima? Koliko časa so se pri vas pojavljale te težave, preden vam je EMG sploh kaj pokazal?

Spoštovani!

Prosim za odgovor.

Spremembe se praviloma pokažejo šele cca. 3 mesece po nastanku okvare.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Za zapestje ne vem, morda gre za sindrom karpalnega kanala. Kar zadeva bolečine v hrbtenici in vratu pa toplo priporočam TUINA masažo, veliko bolj učinkovita zadeva kot kakršna koli fizioterapija, pri kateri te obselujejo stroji. In pa seveda REDNO!!!!! razgibavanje. Najbolje večkrat na dan po par minut. Obvezno pa zjutraj, da telo ne doživi šoka, če tako rekoč iz tople postelje tečeš v službo. Pa ne se izgovarjati, da nimaš časa. Če zdaj ne boš ukrepala, se utegne zgoditi, da bodo bolečine tolikšne, da se niti premakniti ne boš mogla. In takrat bo treba v rehabilitacijo vložiti veliko več časa in energije. Marsikatero vajo je mogoče diskretno narediti med hojo, medtem ko kje čakaš v vrsti …

Za učinkovito lašanje bolečin pri tovrstnih težavah Ti iz svojih bogatih izkušenj (z bolečinami) toplo priporočam tuina masažo. seveda pri osebi, ki to res obvlada.

Res je RAZGIBAVANJE!
Najbolj je pomembno samo to. Odlična napravica, ki pa je namenjena temu pomaga tudi za sindrom karpalnega… Testirano na pacientih in dokazano pomaga. http://www.powerballs.si. Sam sem imel ne dolgo nazaj strašne težave
z zapestjem in nisem mogel verjeti besedam prijatelja, ko je govoril o temu.
Ko pa sem stvar prijel v roke ( na začetku so me malo bolele ) sem po treh dneh občutil izboljšave.

New Report

Close