Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v nogi

bolečine v nogi

Od poroda dalje (pet let) se mi pojavljajo krčne žile ter bolečine v nogah. Bolečina se bolj kot ne pojavlja v eni nogi in je izrazitejša v zadnjih dveh letih. So dnevi, tudi po več tednov, ko je bolečina stalno prisotna in že res moteča (daljša vožnja, vročina, daljše sedenje). Takoj po porodu sem žile zdravila s t.i. injekcijami, vendar takrat bolj iz estetskih razlogov, sedaj pa glavni problem predstavlja stalna trgajoča bolečina v eni nogi. Pred letom dni sem bila na pregledu, vendar naj glede na ”zunanji ogled” žil zadeva še ne bi bila primerna za odstranitev žil. Toda, kot se rekla, žile me vizualno niti ne motijo več (imam rjavkasto modre madeže ter izbočene žile), problem je bolečina. Dodaten problem pa je zatrdlina, ki se je pojavila na spodnjem delu noge (nekje ob žili) pred dvema mesecema, ki je bila najprej rdeča in želo boleča, sedaj ne boli več, a zatrdlina je ostala. Je to povezano z žilami, ali bi lahko bilo kaj drugega? Na kontrolni pregled sem naročena konec leta, zato me zanima, če je smiselno počakati ali predhodno iti na samoplačniški pregled.

V naprej se zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani!

Vsekakor imate precejšnje težave z žilami, ki pa jih je težko obvaldovati in večinoma vas moremo lahko le tolažiti, s težavami pa ostajate bolj ali manj sami. Opisujte verjetno vnetje žil, ki je imelo za posledico, da je en vozel tromboziran, tj. neprehoden. Večino težav pa pravzaprav povzroča zastoj tekočine, ki preko dneva ne odteče iz noge in ponoči daje občutek napetosti v nogah in podobne občutke. To si lahko blažie z želeji in hlajenjem. Pri nekaterih je tako hudo, da morajo pod mrzel tuš. Preko dnevo se gibajte, čim manj sedite in stojte in kadar je le mogoče počivajte z dvignjenimi nogami. Če opazite izstopajoče žile, pa si noge pri hoji povezujte z elastičnim povojem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close