Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolecina v levem delu prsi

Bolecina v levem delu prsi

Pozdravljeni. Zadnje case se mi pojavljajo manjse bolecine oz. spikanja v predelu srca. Kdaj pod ramenom, kdaj bolj pri prsni misici, kdaj malce nizje. Kdaj je v redu, kdaj pa boli kot da bi imel nevem, vneto misico oz zivec. Bolecina se ne visa z vdihom ali karkoli. Morda kdaj ko se premaknem, ne pa vedno. Pojavlja se spontano. Sicer ne boli mocno, pac pospika vsake toliko casa. Ne kadim, ne pijem star sem 26 let. Tudi s sportom se ukvarjam in me ne ovira tole, ampak me zanima kaj bi lahko bilo, kaksne vaje za medrebrne misice? To se mi dogaja ze kaksno leto spontano. Ali je mozno da je zaradi veliko sedenja(fax, seminarske itd).?

Lp

V dopisu navedena motnja (blaga bolečina, zbadanje) v levi strani prsnega koša ne kaže na organsko prizadetost srčne mišice, pač pa na možnost, da je mišičnoskeletnega izvora oziroma simptom nevrovegetativne distonije. Lahko poizkusite učinek analgetika (protibolečinske tablete) ali blagega pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Vsekakor ne zanemarite koristi polurnih sprehodov, delno s pospešenohojo, 5 – 6 krat na teden. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close