Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Bolečina med sedalno kostjo in kolkom med hojo

Bolečina med sedalno kostjo in kolkom med hojo

Pozdravljeni,

upam, da mi lahko pomagate. Sem pet mesecev po porodu, med nosečnostjo sem imela nekaj težav z bolečinami v sramni kosti, ki sem jih uravnavala z nošenjem nosečniškega pasu in pravilnim gibanjem. Na koncu je bilo vseeno kar težko. Po porodu nisem imela večjih težav, sem pa med zadnjo menstruacijo dvignila dojenčka z izpadnim korakom, ob čemer me je močno zategnilo spodaj, kjer je vez med nogo in trupom. Od takrat me večinoma boli med hojo, včasih komaj hodim, bolečina se širi po trebušni votlini in je kot nek krč, zraven kar šepam od bolečine. Potem pa kar tako mine in je spet vse v redu, kot da ne bi bilo nič. Pa potem spet zategne in začne boleti. Včasih manj, včasih bolj. Če pritisnem na center bolečine, je to pod to sedalno kostjo, proti spodnjemu sprednjemu delu medenice. Sedaj sem bila še na operaciji, konizaciji materničnega vratu in me ob hoji boli kar še trebušni predel, tam kjer je maternica. Res mi je grozno neprijetno, sploh ker rada hodim in sem zunaj. Zdaj z dojenčkom nekega hudega počitka ne morem imeti, hkrati pa ne moreva biti zunaj, kot bi želela.
Zelo bi bila hvaležna za kakršnokoli usmeritev.

Pozdravljena!

Povsem razumem vašo situacijo. Omenjene bolečine so lahko zaradi nestabilnosti medeničnih kosti zaradi poroda in še vedno povišanega hormona relaksina. Lahko pa je razlog tudi kaj drugega in da se je npr. kakšna obkolčna vez poškodovala. V prvem primeru pomagajo vaje, ki učvrstijo medenični obroč, v drugem pa kakšna prečna frikcija ali pa terapija z ultrazvokom, morda še v kombinaciji s kakšno drugo terapijo.

New Report

Close