Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina boleče stopalo

boleče stopalo

Spoštovani!
Ali je mogoče da mi pri 30 še rastejo kosti?
Že kaka dva tedna me boli stopalo leve noge in sicer bočna kost pod malim prstom. Naj povem da je bolečina najmočnejša zjutraj takoj ko stopim iz postelje, včasih komaj hodim. Danes zjutraj pa je bolečina zelo močna, na pritisk me boli in opažam malo oteklino. Kaj bi to lahko bilo in kaj mi svetujete??
Hvala in lep pozdrav, Mateja

Spoštovani!

Ne predstavljam si najbolje, kje vas boli. Če mislim prav, da vas boli blazinica za mezincem, potem bi lahko šlo za posledico neustrezne obutve in/ali obremenitve stopala – uporaba visokih pet, ali trdih podplatov ali cokel in veliko hoje tako obuti. Težko si predstavljam kak drug razlog za to.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

slično pitanje. mene znajo pogosto boleti stopala in potem do kolen, ko npr. dopoldne več stojim na nogi in me že popoldan bolijo. ali po 8 urah dela (sedenje, malo hoje). skratka, velikokrat me bolijo noge od kolen navzdol, predvsem, ko malo več delam. stara sem 25 let. kaj bi to lahko bilo pri mojih letih? zakaj? masaža stopal deloma pomaga. te bolečine najbolj občutim, ko se vležem in kot da mi tečew ven bolečina.

hvala in lp.

Spoštovani!

Lahko iamte krčne žile, ki se navzven sicer še ne vidijo in vam v sede ali stoje v golenih zastane nekaj več tekočine, ki potem pritiska na mišične ovojnice in povzroča bolečine. Kadar le morete imejte dvignjene noge in čim manj sedite in stojte.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

kaj pa potem naj delam? le ležim naj pri 25-ih? naj grem med invalide v službi? KAKO E D PREVERIZI, KAJ JE Z MANO?

Spoštovani!

Na pregled k vašemu zdravniku in po potrebi še do dermatologa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

le zakaj pa k dermatologu?

Spoštovani!

Zaradi varic.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

kaj pa je to?

kaj pa je to? opazila sm se, da me ze kar zjutraj, preden vstanem, me bolijo.

pa bi še ?, al je lahko mogoč, da se zaradi (divjega) spolnega odnosa vname vagina oz. postane dražeča? s čim se zdravi, brez dr..?

Spoštovani!

Še zlasti, če je bila že nekoliko suha. V lekarni dobite svečke za nožnico z borovo kislino, kar bi vam znalo omiliti težave.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Krčne žile – razširjene in vozličaste vene na nogah.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

prav nasprotno, zelo vlažno.

vemo, da se lahko prehladimo tudi poleti. dobila sem vročino, slabo počutje, bolečine in boleče grlo ter …nos. če bo to trajalo le nekaj dni, ker sem dosti mrzlega jedla, ne rabim iti k dr.? zdravljenje: lekadol, čaji…

Spoštovani!

Kljub temu lahko poskusite borvazelinske svečke, ali pa greste k zdravniku po recept za antimikotično kremo ali vložke, ker gre lahko za glivično vnetje – kolpitis.

Pri takih prehladih lahko mirno počakate kak teden in se oglasite pri zdravniku, če je stanje po tem času še zelo slabo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close