Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Boleca bulica na prstu noge

Boleca bulica na prstu noge

Pozdravljeni,

stara sem 35 let, pisem ker se mi je na mezincu na nogi pojavila bula, katere je zelo moteča, namreč občutek imam kot da bi imela “nekaj” kar mi blokira prst (bula se veča). Prst pri hoji postane tudi trd. Bula najprej ni bila boleča, zadnja dva dni pa je cela zunanja stan stopala boleča. Kaj mi svetujete, dr je rekla da verjetno ni nič hujšega in glede na moja leta naj malo potrpim, ker kot ona pravi kot je bula prišla, tako bo tudi šla (dr je to rekla po telefonu brez pregleda bule. Prst je postal tudi bolj ˇtrdˇ težje gibljiv (tudi če ga jaz z roko želim premakniti). Naj omenim, da me tudi sam nart boli

V priponki pošiljam sliko prsta, ker je vidna tudi bula. slika je stara par dni, danes je bula malo večja

Hvala

[attachment=0]20200728_192352.jpg[/attachment]

Spoštovani,

glede na opis in vztrajanje težav je verjetno smiselno, da opravite pregled pri travmatologu, ki bo ocenil ali je primerno, da se naredi RTG in/ali UZ.

Bolečino lahko poskusite zmanjšati s hlajenjem, z hladno gel vračko iz hladinika, ki je ne dati direktno na kožo. Poskusite lahko tudi s krožno masažo zadebelitve, če se seveda bolečina ob pritisku ne povečuje.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close