Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Bojazen pred virusom HIV

Bojazen pred virusom HIV

zanima me kje je prisoten virus hv na primer v kopalnici, sobe na stekle in plastične plastenke in na tulec za robčke in ročki

Samo me nekaj zanima kje je vse prisoten virus Hiv v sobe ,kopalnica tulec za robčke
ogledalo pohištvo ali pa plastične plastenke ??????

prosim za čim natančen odgovor ker nisem pomirjen

Spostovani, predlagam, da vzamete v roko kaksno knjigo in se poucite o virusu HIV, oz. O okuzbah, ki se prenasajo s krvjo in telesnimi tekocinami. Virus se prenasa s krvjo, s telesnimi zekocimami okuzene osebe, koz npr sperma, vaginalna sluz. Izven clov.telesa virus propade, saj potrebuje gostitelja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Na navedenih predmetih bi moralo biti veliko VIDNE krvi in sluzi, ki bi jo morali prijeti z ranjeno roko, neposredno po tem, ko bi jo na predmet nanesel okuzeni clovek. Ali se zabosti s krvavim ostrim predmetom. Sicer se virus hiv iz okolja, kot sprasujete, ne prenasa, saj zunaj clovekovega telesa propade.

Ne, virus ne lebdi prosto v okolju, potrebuje zivega gostitelja.

kaj pa ko se ti recimo raniš ti teče kri sam sebe ne moreš okužiti

Jasno, da ne. Ne razumem, kako si vi okužbo sploh predstavljate?? Okužba pomeni – vnos nekega povzročitelja v vaše telo. In če do tega vnosa sploh še ni prišlo, niste in ne morete biti okuženi (torej v vaši krvi nikakor ne more biti povzročitelja).

še en vprašanje ima včeraj sem se samozadoljeval z rokavicami ko je prišlo do izliva sem si vzel iz mojega koša robček in sem si obrisa spolni ud potem se si rokavice dol vze in potem se si golimi rokami prijel mojo semensko tekočino prek mo semenske tekočine ne more se okužit še neka ne nimaš virusa hiv pri sebi ne moreš nobenega okučit prosim da mi odgovorite na to vprašanje lepo prosim

Oprostite, ne bom več odgovarjala na neumnosti. Ne vem kolikokrat sem vam že napisala, da neokužena oseba ne more okužiti nikogar, ker pač ni okužena, vi pa ne nehate in ne nehate in nehate in nehate. Poiščite storkovno pomoč pri psihiatru.

sam se virus hiv širi prek spolnega odnosa za rokovanje pa ne

Če se rokujete s HIV pozitivno osebo, se ne morete okužiti z virusom HIV. Če imate spolni odnos brez zaščite (brez kondoma) s HIV pozitivno osebo, se lahko okužite.

New Report

Close