Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bezgavke&roka

bezgavke&roka

Pozdravljeni!

Že nekaj časa se mi pojavljajo bolečine v desni roki, ki segajo od rame do prstov na roki. Žarišča bolečine se spreminjajo, ponavadi so izrazita v kazalcu, zapestju in komolcu. Občutek imam, da je desni palec nekoliko zatekel, morda tudi cela dlan. Pogosto se bolečina pojavi tudi v lopatici. Zaradi te zadeve sem bila pred kakim letom pri zdravniku, ki je težavo opisal kot “nateg” mišic. Pomislila sem na vkleščen živec v vratu. Zadnje čase me zadeva spet malo bolj boli. Opazila sem, da desna pazduha ni identična levi, da je njena zunanja desna stran malo debelejša. Otipati je, kot bi šlo za kakšno kito, dolgo 3-4 cm. Ali bi to lahko bila bezgavka? Prosim, če mi poveste, kako se otipa povečana bezgavka, ker tega nisem nikjer zasledila. Ali je mogoče, da gre le za večje mišice kot na levi roki, ker je desna pač ponavadi močnejša. Stara sem 24 let.

Najlepša hvala za odgovor.

Spoštovani!

Znaki kažejo na cervikobrahialgijo, tj. težave, ki nastanejo zaradi pritiska na živce v območju vratu. Zdravljenej sestavljajo vaje za vrat (moč in gibljivost ter razbremenitev pri delu, če je to v stalnem prisilnem položaju) in tu in tam zdravila prit bolečinam. Bezgavke so okroglaste tvorbe, ki jih tipamo pod kožo v področju pazduhe, vi pa verjetno tipate res mišice. Razlika med levo in desno stranjo je lahko, a je navadno niti ne opazimo. Občutki v prstih so lahko poavezani s cervikobrahialgijo oz. motnjami prevajanja poa živcih in s tem s sprememnjenimi občutki.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close