Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina BAKTERIJA

BAKTERIJA

Spoštovani,

stara sem 32let in sem pred 14 dnevi opravila koloskopijo in gastroskopijo.

KOLOSKOPIJA – odstranitev polipa
GASTROSKOPIJA – Helicobacter Pylori

Včeraj sem pričela z jemanjem zdravil in sicer: EFLORAN,ULTOP,FROMILID.
Zanima me sledeče.Kaj pomeni,sploh če prekrižam noge ni pa nujno,občutek kot bi počil balon v spodnjem delu trebuha.Moram povedati,da je trebuh bolj vidno napihnjen na desni strani.Imam tudi občutek,da je črevesje v mravljincih,zelo malo vetrov ali skoraj nič,križ me boli,slišim in občutim tudi bitje srca po celem telesu,v predelu medenice me tudi včasih zaboli. Predno sem pričela jemati zdravila sem imela/imam težave z napihnjenostjo po jedi,po pitju vode.Sedaj me zanima kdaj bodo vse te težave minile in ali je vse povezano s to bakterijo.

Hvala za odgovor in lep dan

Žana

Spoštovani!

Več vzrokov je lahko za opisane težave. Prvi je lahko posledica preveč kisline in zato spremenjenemu gibanju črevesja. Drugi je lahko zaradi preiskave in ostanku nekaj zraka v črevesju, ki pa bi se moral že zdavnaj resorbirati. Tretji pa je mogoče prisoten že ves čas – razdražljivo črevo. Lahko pogoltnete preveč zraka, lahko se premalo gibljete, pojeste preveč balastne hrane, ki seveda napenja in dela več zdraka v prebavilih, lahko psihično stanje vpliva na gibanje črevesa, potem razvade: kajenje, kava, alkohol in seveda lahko tudi prirojene motnje gibanja črevesja…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close