Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija aspiracija hrane?

aspiracija hrane?

Spostovana dr. Tanc –

2letni hceri se je pri vecerji mocno zaletelo, smo jo morali obrniti na glavo in kar posteno “namlatiti” po hrbtu, da je spet zadihala/zakasljala. Vem, kakasni so znaki aspiracijske pljucnice, ne vem pa, ali mislite, da bi bilo smiselno, da jo ponoci hodim poslusat, kako diha?

Hvala in lep pozdrav!

Ali je tujek zltel iz ust ali je se je zaletelo pri bolj tekoči hrani?
POnavadi se kar hitro pokažejo znaki težkega dihanja in vročina začne naraščati. Bi se jutri videli ob 13,15?

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

Spostovana dr. Tanc –

upam, da vas bo tole doseglo se pravocasno (sem sele zdajle odprla posto). Zaletela se ji je banana in po kaksnih 15 sekundah visenja z glavo navzdol in “mlatenja” po hrbtu priletela ven. Sem jo hodila celo noc poslusat (tako ali tako sem slabo spala, ker sem bila malo paf od vsega skupaj) in je bilo vse OK. Danes pa tudi ni videti, da bi bilo kaj narobe. Vrocine nima in diha normalno, bili smo tudi zunaj, kjer je dve uri divjala z enega igrala na drugega. TAko, da predvidevam, da je vse vredu.

Iskrena hvala za pomoc in lep pozdrav!

Ups, sem mislila, da ste mislili danes, v nedeljo. Smo klicali na Metelkovo, da ste rekli, da naj pridemo, in a nam je treba priti, ker je videti vse OK, pa jim nic ni bilo jasno 🙂)))

Kakorkoli, ce mislite, da je bolje, da se jutri oglasimo, seveda lahko pridemo.

Se enkrat hvala in lep pozdrav (cokolada seveda velja)!

No, če bo vročina, se vidimo. Mislim pa, da bo vse v redu.

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

Spoštovana dr. tanč –

samo sporočam, da je mala čisto OK in nima vročine. Tako, da vam ne pridemo delat gužve.

Še enkrat hvala za pomoč in lep pozdrav!

:=))
Upam, da bo frekvenca res počitniška.

Spet mi. Odkar smo imeli bananino epizodo, mala obcasno pokasljuje – predvsem med jedjo, kot da bi se ji spet zaletelo, pa tudi kdaj vmes. Zakaslja parkrat, potem nic vec. Tega definitivno prej ni bilo, nisem pa prepricana, da se vecinoma ne afna, sploh zdaj, ko je ugotovila, da jo vsakic vprasava, ce se ji je kaj zaletelo (sva takoj nehala, ampak ocitno prepozno). Vrocine nima, dihanje je normalno, je cisto OK razpolozena. Tako, da zdaj ne vem, ali je to pokasljevanje “kr neki” ali je to mogoce posledica tega, da je vseeno prislo do kaksne aspiracije. Ali menite, da bi bilo vseeno pametno, da se oglasimo, ali je to pac slucaj?
Hvala in lahko noc!

Verjetno je pri tem, ko se je zaletel košček hrane, prišlo do manjše poškodbe sluznice dihal ali morda tudi požiralnika, zato so sedaj pri hranjenju manjše težave. Morda naj bo hrana sedaj bolj tekoča, prijal bo sladoled, v nekaj dneh se mora izboljšati.

Za tale sladoled vam bo pa hvalezna 🙂) Ali je mozno, da je zaradi tega tudi malo hripava? Zjutraj je zvenela prav tragicno…

Zdaj bom pa res nehala tezit. Hvala in pozdrav!

Hripavost bi tudi lahko bila posledica, pa silovit kašelj ob izkašljanju tujka.

Draga dr. Tanc –

samo sporocim, da je pri nas vse OK, kaslej in hripavost sta izginila. Banane pa tudi se je 🙂) Aja, pa danes je tretji dan v vrtcu in je ze spala tam. Pravi da je vrtec fin (saj vem, da ni to nic posebnega, ampak se mi tok nobel zdi, da je slo – zaenkrat – brez tezav, da jo moram malo pohvalit).

Lep pozdrav, uzivajte dopust in upam, da se ne boste skuhali v tej vrocini!

Malce sem res zdenstana:=), počasi pa bo.
Lepo uvajanje vsem želim.

Pozdravljeni. Mene pa zanima, ali je pri aspiracijski pljučnici tisti najboljši pokazatelj vročina?
Moj sin je star dve leti, ta teden je bil prehlajen imel je vročino, malo je kašljal, ima pa močno zabit nos. V četrtek tik pred spanjem sem imela občutek, da je vdihnil malo tekočine.
Začel je močno kašljati, zdaj non stop kašlja, včasih celo ob tem bruha, v prsih mu malo hrope, diha normalno, vročine pa nima.
V četrtek, preden se mu je zaletelo, sva bila na pregledu, so bila pljučka lepa, saj že tri mesece preventivno jemljeva singulair (da bi preprečili morebitno astmo).
Skrbi me, ali se lahko razvije v pljučnico, ali aspiracijska pljučnica napreduje zelo hitro (glede na to, da je pri nas od tega že dan in pol).
Pa še eno vprašanje- poleg singulair ki mu ga dajem zvečer, mu lahko ob tako močnem kašlju dam še kaj drugega.
Hvala vam za odgovor.
Tija.

Največkrat pljučnice (katerekoli) potekajo z visoko vročino. Je pa sam kašelj tudi pokazatelj bolezni pljuč. Potrebno bo na kontrolni pregled, da se ponovno posluša, kakšno je stanje nad 0pljuči.
Zdravila proti kašlju ne delujejo oz. bi morali dati za uspešno umirjanje kašlja tako visok odmerek, da bi to vplivalo na center za dihanje in bi otrok lahko tudi nehal dihati.

New Report

Close