Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija asimetrija glave in obraza

asimetrija glave in obraza

Pozdravljeni,

pred kratkim sem bila v razvojni ambulanti zaradi rahle hipotonije in asimetrije glave in obraza mojega malčka. Glede hipotonije začnemo po novem letu s telovadbo, glede asimetrije pa je mi je zdravnica rekla, da je to zgolj estetsko in da nihče ni popolnoma simetričen, tudi jaz ne ter da se bo s poraščenostjo in rastjo vse nekoliko izgubilo.

Predvsem asimetrija obraza mi ne da miru – levega lička ima manjšega od desnega ter zadni del glave na levi izbočen glede na desno stran, ušeska nekoliko iz linije… – plagiocefalija, kot sem izvedala iz ameriških in hrvaških spletnih strani. Ne vem kako je prišlo do tega, saj sva z možem pridno menjavala strani spanja, bil je dojen, tako da ni jedel zgolj na eni strani…

Zanima me sedaj, ali v sloveniji plagiocefalije res ne zdravimo z uporabo t.i. “čelad za oblikovanje glave”, kot to počno v ZDA in na hrvaškem? Mene so namreč, kot navedeno odslovili, nato pa sem našla mnogo zadetkov na spletu glede teh čelad. Naj omenim še, da je sin star že skoraj 8 mesecev in da bi bilo glede na informacije s spleta potrebno ukrepati čimprej.

Najlepša hvala za odgovor.

Ne, v Sloveniji tega načina zdravljenja ni. Polagamo in stimuliramo nasprotno stran, se pa z rastjo dejansko mnogo stvari samih popravi. Vendar povsem ne morem trditi, da je vedno tako, bi bilo potrebno videti, kako je izražena asimetrija.

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

A ta način zdravljenja pri nas ni na voljo niti samoplačniško?
Asimetrija ni tako huda, da bi izgledal popačeno, je pa opazna. Pri 4m je pediater rekel, da ni hudo in da se bo popravilo, ampak zaenkrat še kar čakamo, da se popravi samo od sebe in me skrbi, da se ne bo.
V času, ko je bilo to še aktualno, smo ga vseskozi izmenično polagali in stimulirali levo stran (tudi nagib glave), saj je imel desno bolj razvito. Sedaj se že plazi, tako predvidevam, da je telesna asimetrija mimo.

Ponovno hvala za odgovor

Lahko vprašate v zasebni ordinaciji ORTHOPS[/url], morda bo prof. Antolič kaj vedel o tem, mislim pa, da v Sloveniji nihče ne izvaja tega zdravljenja (pa tudi zasebniki morajo slediti smernicam in utečenim postopkom).

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

Če lahko pripomnim. Naš sin je okoli 6 mes. (mogoče še prej) nalepem dobil “ploščato” glavo. Stalno se je obračal na hrbet in izgledalo je kar čudno. Opustila sem italijanske AD3 kapljice in prešla na naše, pa še pediater nam je povečal dozo na 5 kapljic in v dveh mes. se je glavica nazaj lepo oblikovala.

Hvala za odgovor obema.
Meni ni nihče svetoval povačanja doze D3, pa sem o asimetriji spraševala osebno tri različne pediatre. Sedaj me je nekoliko strah na lastno pest povečati dozo.

Ali lahko s preveliko dozo D3 kako škodujem otroku, ali ga telo izloči v primeru presežka?

Če povečate odmerek tudi za dvakrat, ne bo nobene škode. Znaki prekomernega vnosa vitamina D se pojavijo po nekajmesečnem uživanju 2000 do 4000 enot dnevno (za Plivit D3 to pomeni 10-20 kapljic dnevno, za AD3 pa 70 kapljic dnevno)

Pozdravljena “nancha” tudi naša pupa je imela asimetrijo glave in sicer desno ličko večjo od leve in postrani glavo. Pri 5m se je to opazilo, hodile sva na fizioterapijo vsak teden (bila je tudi hipotona). Potem pa postopoma manj. Pri 1 letu sva fizioterapijo opustili, po mnenju fizioterapevta. Lahko rečem da se je pri cca 1,5 letu zadeva bistveno izboljšala, sedaj ko je stara 2,5 leti se praktično nevidi nič, če si res skontriran za ta del obraza mogoče opazič pa še to ni nujno.
SREČNO!!

Hvala za opisano pozitivno izkušnjo “triss”. Si mi prav polepšala zaključek leta. Bova pridno hodila na fizioterapijo in upam, da se bo tudi pri nas glavica popravila. Vem, da to ni bolezen, ampak žal živimo v “vizualnem” svetu.

New Report

Close