Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Arteria vertebralis

Arteria vertebralis

Pozdravljeni!
Imam precej poškodovano vratno hrbtenico (malo zaradi prometne nesreče pred leti, malo pa že zaradi degenerativnih sprememb), stenozo, kifozo, sponilozo, zravnano lordozo, lomljeno črto C5-C6, nekaj izrastkov in v zadnjem času precej težav v zvezi s tem: mrtvičenje desne roke, slabši vid na desno oko, hude vrtoglavice in zadnja diagnoza je syndroma arterie vertebralis i.o. Predpisana fizioterpija je TT, DDT, glisson, vaje za ramenski obroč,…, vendar bo glede na vsak dan slabše stanje potrebna operacija. Zanima me ali imate kaj izkušenj s pacienti po operaciji vratu in na koga naj se obrnem po nasvet, saj sem trenutno zelo zbegana, saj sem stara šele 44 let. Ali so tovrstne operacije uspešne ali si lahko po njej tudi hrom. Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Spremenjen potek vratne hrbtenice pritiska na omenjeno arterijo in povzroča veliko od opisanih težav. Glede operacije se boste pogovorili z nevrokirurgom, ki bo na podlagi preiskav ocenil, ali in kdaj bo operacija smiselna. Zaradi takih težav in operacije se ne ohromi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close