Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Antibiotiki

Antibiotiki

Spoštovani,
Jemljem antibiotike, poleg njih pa tudi probiotike 5 dni. Danes sem opazila nekaj krvi v blatu, driske sicer nimam vendar pa je blato bolj mehko in rumene barve. Zanima me ali se lahko zaradi uporabe antibiotikov pojavi tudi sveža kri na blatu?
Lep pozdrav

Spoštovani,

Sveža kri v blatu se lahko pojavi zaradi različnih vzrokov. Lahko gre za alergijsko reakcijo na antibiotik. Če je bolnik alergičen na antibiotik, se alergijska reakcija lahko kaže v obliki kolitisa (vnetje debelega črevesa), pri čemer pride do izločanja mešanice krvi in ​​sluzi. Poleg tega lahko nekateri antibiotiki kot neželeni učinek povzročijo nastanek razjed na črevesni sluznici – tudi v tem primeru pride do prisotnosti sveže krvi v blatu. Lahko pa vzrok ni v antibiotiku.
Torej ne glede na možen vzrok, vam svetujem da o tem čim prej obvestite vašega zdravnika.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close