Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina antibiotik-nujno

antibiotik-nujno

Po dolgotrajnem vnetju sinusov zamašenim nosom odtekanjem sluzi in gnoja v grlo in napetostjo in bolečino v predelu čela in pod očmi mi je zdravnica dala amoksiklav1000; sedaj ga jemljem že 3 dan pa stanje ni nič boljše; ali to pomeni da zdravila ne primejo, jih preneham jemati?ne vem kaj naj storim saj sem upal, da bo po tem boljše; kdaj ponavadi primejo antibiotiki; hvala in lep dan

Spoštovani!

Navadno izboljšanje pričakujemo izboljšanje po štirih do petih dneh. Razlike med ljudmi in primeri so velike. Če gre za bakterisjko okužbo, se bo stanje izboljšalo v kratkem, če so vzroki drugi, boste odreagirali po desetih dneh neuspešnega zdravljenja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Stanje po 6 dneh ni boljše kvečjemu me boli glava v predelu šela še bolj ko prej; ali moram kljub temu jesti antibiotik 10 dni; ali v primeru sinusnih glavobolov kaj sploh pomagajo analgetiki in kateri je najprimernejši

Spoštovani!

ANtibiotik pri sinusitisu je treba jemati dva do tri dne po tistem, ko težave pojenjajo. Kako je konretno pri vas, je težko reči, ker nisva gotovoa v diagnozo. Pomagajo lahko različna zdravila proti bolečinam na zelo podoben način in s podobno učinkovitostjo. Ker gre za vnetje, bi bilo mogoče smotrno vzeti kakšen “nesteroidni antirevmatik” – za revmo, čeprav nimate revme. Pogosto pomaga.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close