Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Anksiolitik

Anksiolitik

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšna zdravila so anksiolitiki, kako delujejo, kakšni so njihovi stranski učinki in siceršnji negativni učinki na telo (dolgoročni, mogoče v smislu odvisnosti)?

Muči me namreč strah pred letenjem in ker imam tako službo, da so poleti z letalom kar pogosti, sem dobila nasvet, naj si pomagam z anksiolitikom. Vedno sem namreč pred in med poletom pod hudim stresom. Kaj menite o tem? Sama sem sicer precej skeptična, ker to verjetno niso ravno bonboni, da bi se jih kar tako jemalo.

Predvsem me tudi zanima, na kakšen način ta zdravila delujejo na strah. Kakšno je potem počutje in siceršnje zavedanje?

Najlepša hvala za odgovor,
Katarina

Spoštovani!

Zdravila imajo enak učinek kot alkohol, tj. otopijo naše reakcije in čute, zato se zaradi poleta manj “sekirate”. Vzemite eno tableto pa boste videli. Če jih boste jemali samo med poleti, ne boste postali odvisni. Veči problem bi bil, če bi jih jemali več kot 14 dni zapored, ali celo mesece. Potem bi zajadrali v odvisnost.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

in ta zdravila (ime) so…?

Spoštovani!

Cela vrsta jih je in ne bi delal reklame: apaurin, lexaurin, helex, xanax, loram, lorsilan, anslilan…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
Objava čaka odobritev

New Report

Close