Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja alkohol – koliko in kako pijejo vaši moški

alkohol – koliko in kako pijejo vaši moški

moj je kar se alkota tiče zelo zmeren … ko je v družbi s prijatelji mogoče popije malo preveč (mogoče 2-3x letno) .. nikoli ni komiran .. bruhati ga pa tudi v 13-tih letih še nisem videla 🙂 … ko smo skupaj pa pirček ali dva …

poleti pri kosilu pa včasih skupaj popijeva pivo .. ali pa kozarec vina .. in to je to

nebi tolerirala pijanosti .. bruhanja in kar še paše zraven … vedno mu rečem naj pazi in naj pije po pameti .. že zaradi vožnje … pa itak sam vse to ve 🙂

B.

Ja, res smo evropski rekorderji…. na zalost statistika ne laze… Zalostno…

Moj dragi si ga tudi tu in tam napije. Predvsem če si po dolgem času privošči moški večer. Gre pa takrat ven s taxijem. Sicer si pa tudi midva privoščiva vino ob večerji ali kakšen kozarec piva poleti. Imam pa to srečo, da če sva skupaj zunaj in spije preveč, se naslednji dan on vstane z miškotom (kljub mačku) in me pustita spati:)))))
Majčika jaz bi na tvojem mestu pošteno povedala kako me to moti in če se ne bo hotel odpovedati pitju “do konca” pa naj spi v kuhinji na tleh. Zakaj bi zaradi tega ti imela uničeno noč?
LP Jasna

Uh, sočustvujem s tabo. Jaz tega ne prenesem. Moj oče je bil tak in ne vem komu bi se zahvalila, da moj mož ni tak.Ker verjetno ne bi bila skupaj, če bi imel težave z alkoholom(občasne ali redne). Spije kakšno pivo ali dve, če gre zvečer 1x na teden ali pa ne na pivo s kolegi. Domov pride čisto normalen, čeprav smrdi po cigaretih, kar me tudi moti, vendar takoj vse obesi na balkon.
Sicer nimam nič proti alkoholu, vendar predvidevam in pričakujem od človeka, da ve kje ima mejo in če ne , potem naj posledice sam prenaša in jih briše.
Srečno in lep pozdrav,
Darja

Midva spadava bolj v skupino občasnih “pivcev” ( pri meni je alkohol na minimumu). Moj si rad privošči kakšno pivo (tudi doma), na piknikih je količina malo večja, vendar v mejah normale. Ni bruhanja, kom, izgredov, mačkov naslednji dan,.. Je pa to zelo redko. Nikoli ne morem reči, da je pijan (po obnašanju) oz “neroden”.
Bi me pa takšna situacija kot je pri tebi, motila. Zelo. Meni se to ne zdi “normalno” in težko bi rekla, da bi to sprejela. Sem zelo alergična na pijane ljudi. Saj niso slabi, samo tisto njihovo obnašanje (če dol ne padajo) se mi gnusi.

Na tvojem mestu bi sedaj ukrepala (oster pogovor, še kakšen pogoj zraven), ker se lahko iz desetkrat na leto hitro razvije desetkrat na mesec.
Ko bo otrok pri hiši , bo zate še težje. Težko boš na začetku Zraven hodila, igrala taksista,… Še bolj ti bo hudo.

In če te njegovo vedenje moti, nisi dolžna tega prenašati… in … s tabo ni nič narobe Le zakaj bi bilo? Naj se tudi on zazre vase in se poskuša obvladovati. Ne vem, težko je … verjamem.
Samo ne predaj se, ker sebi škodo delaš.

LP

Mi pijemo (uf, se sliši kot da smo pijanci!) občasno. Nismo neki strastni in redni uživalci alkohola, znamo pa malo globje gledat v kozarec na kaki zabavi, ponavadi nekajkrat letno. Ker ponavadi hodiva skupaj na zabave in ker sva si v vsem kot dan in noč, potem tudi na teh zabavah brez vnaprejšnjega dogovora, popolnoma spontano, en pije in drugi ne. Nikoli pa ne do nezavesti! Meni je po nekaj kozarcih vina slabo, tako da poznam mejo, mož nese malo več, ampak je zabaven in še nikoli v vseh teh letih (14 let) ni bruhal ali padal ali karkoli pač že. Večkrat (2 x na mesec) gre sam s kolegi pa se mogoče 1 x na leto napije, ampak je potem drugi dan bolj bogi zaradi nespanja kot zaradi pitja. In to mi pa gre na j…, če lahko žuraš celo noč, potem pa bodi faca in naslednji dan funkcioniraj!

NE, ne pretiravaš.
Midva z možem si alkohol privoščiva le izjemoma (novo leto, morda kakšen rojstni dan, pa še to raje “žuliva” – kot se je ena izrazila – sokove ali pa vodo).

Težko je reči, kako bi ravnala, če bi bila v tvoji koži, vendar menim, da tega ne bi tolerirala. Ne rečem, kakšen kozarček, če je res posebna priložnost, ampak da bi se ga pa mož redno nalival in bi ga morala takega prenašati? Mislim, da se to pri meni oz. nama ne bi obneslo.

Kaj narediti?
Ko bo pijan, ga preprosto pusti pri miru. Spiš lahko v dnevni sobi (v krajni sili tudi spalka v kuhinji, če nimaš druge možnosti), naslednji dan, ko bo pa zmačkan in bo hotel kar umreti, pa ga spet pusti. Naj sam počisti za sabo, si pripravi “zdravila”, ti pa na kakšen klepet ali pa na nekaj, kar ti bo odvrnilo misli od njega.

V petih letih, kolikor se poznava in sva skupaj, je bil natanko 2x ornk nadelan. Enkrat na enem sindikalcu in za svoj 33. roj. dan. Ob sinovem rojstvu je bil tolk hin, da je šel tisti večer po porodu ob osmih spat, pojedel je prej četrt kile paškega sira in ga poplaknil z litrom refoška, potem pa zaspal kot ubit. O kaki pijanosti ni bilo sledu. Tudi na poroki je bil zelo soliden, malo pod gasom že, ampak prbit do mrtvega pa ne.

Včasih (recimo 2-3 x na teden) zvečer spijeva pol do 1 dcl refoška k sirčku. Po kakšnih fizičnih delih si doma privošči eno pivo. K nedeljskemu kosilu tudi popijeva pol kozarca vina. Tudi če se dobi z moško družbo, kar je zdaj zelo zelo redko, redko spije več kot eno pivo, ker mu alkohol strašno škodi, z leti vedno bolj. Naslednji dan je tako bolan, da pravi, da se enostavno ne splača.

No ja, totalka skoraj vsak mesec se mi zdi malo prehudo. Dokler sva bila v Lj, je bil moj edini pogoj, da več kot z enim pirom v riti ne sede za volan. Če je prej vedel, da bo žur, se je tja s kom peljal, po tem sem ga šla pa jaz iskat ali pa je šel s taksijem. Če je bilo neplanirano, je avto ostal v mestu, on je prišel s taksijem. Ampak nikoli ni bil resnično pijan, da bi se opotekal in ne vedel zase.

Tudi jaz mislim, da imata problem oz. ga ima on. Rešujta ga, dokler je še obvladljiv, preden vama zraste čez glavo. In NE!! NE PIJEJO VSI!!!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Midva ob kosilu skoraj vsak dan spijeva 1 dcl rdečega vina. Vsak dan ravno ne, pač tedaj, ko je kaj takega za jesti. Včasih mož popije kako pivo. Pijan ni bil še nikol, niti jaz ne.

Mislim, da je tale 1 dcl kar v mejah normale in za zdravje. Je pa bil moj oče alkoholik in mi je čisto jasno kako GROZNO je to!

Pa na zdravje!

---------------------------------------------------- Življenje je lepo, zato ga je vredno živeti!

Moj mož hvalabogu ne pije skoraj nič-je maratonec, pa je ful suh, pa ga tolk mal nese, da se ne splača, da sploh začne piti. 🙂

Meni se pijani ljudje organsko GNUSIJO, verjetno zaradi očeta, ki ne zna določiti prave mere, kadar gre za pijačo (pa čeprav se mu tozgodi le nekajkrat na leto), zato ne bi mogla živeti z nekom, ki pije.

Si pa privoščiva po kakem dobrem kosilu pol deci dobrega refoška ali pa terana in to je to…

Meni se zdi, da pijanci (pa čeprav so pijani le parkrat na leto) uničujejo družino, negativno vplivajo na otroke… Poskusi se pogovorit z njim, čeprav menim, da bo moral zbrati resnično veliko volje, da bi se odpovedal pijači.

Drži se…

Moj ne spije niti kapljice. Ko jaz poskušam 1 cm vina v kozarcu, vsako sekundo poslušam komentarje.

Midva tudi kdaj spijeva dcl vina ali piva pri kosilu – včasih prav paše.

Problem so predvsem fantovščine in rojstva otrok. Tam se pa PIJE. Moški se prav silijo s pijačo. Bog ne daj, da bi imel kdo prazen kozarec. Moj mož do pred kratkim tudi ni imel prave mere. Sicer ni bil neroden in je na koncu zaspal za mizo. Ko sva prišla domov, se je takoj počil na kavč v dnevni in ga je bilo potem zelo težko zbuditi. Naslednji dan pa se je trudil biti »normalen«. Jaz se na koncu niti nisem več trudila, da bi ga spravila v spalnico, pa še boljši zrak sem dihala.

Zanimivo je, da sem tudi jaz včasih (pred 10 leti) več pila, sedaj pa se ne morem več kar tako odklopiti, kot to uspe marsikateremu moškemu in očku.

Enkrat pa mi je bilo dosti in sem mu rekla, zakaj ne neha piti pravočasno, ker potem pol zabave prespi in je ponavadi on na slabšem.
Zadnje čase je bolje in že dolgo ni zaspal. Najbolje je, če se z njim pogovorim pred zabavo. Kajti, če bi mu težila med zabavo, bi pred kolegi močno trpel njegov ego. Vidim, da je začel prakticirati zelo rahle špricerčke, malo vina in veliko vode, pa je veliko bolj prijetno za oba, da o naslednjem dnevu ne govorim.

Kadar pa vozi pa itak ne pije.

New Report

Close