Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Ali ste za istospolne poroke?

Ali ste za istospolne poroke?

Sem. Se me ne tiče, ampak demokracija naj bo za vse.

Gremo še korak naprej. Zakaj pa se ne bi poročali kar v troje, četverno ali pa kar grupno. Če se enkrat zakon spremeni pa se naj predvidi še ta možnost, da ne bomo capljali za naprednimi državami.

Gre mi na kozlanje. Jakič in ostali LDS v naslednjih volitvah računajo na glesove ‘tople bratovčine’

Bojim se, da bo naslednji korak zakon, ki bi jim dovolil posvojiti otroke in je sprejem zakona o istospolnih porokah samo uvertura.

Kako sploh utemeljujejo, zakaj bi posvojevali otroke? Dobro, si jih želijo, ampak a je bilo kje rečeno/napisano, ZAKAJ naj bi jim država to dovolila??

ZAKAJ pa ne Ana???

Bruhaj prerok pa ti bo boljše! Gre samo za delček demokracije tudi za istospolno usmerjene in sprejem v tako zvano napredno in kultivirano državo!

Sem že zgoraj pisala o tem: Mislim, da je to protinaravno. Otrok potrebuje za starše moškega in žensko (avtoriteto in nežnost), zato, da se normalno psihično razvije. Zakaj bi umetno ustvarjali nenaravne pogoje za otroke? Narava nam sama narekuje, kaj je dobro za nas.
Zgolj moje mnenje…

Tudi v demokraciji so meje. Žalostno pa je, da politiki izkoriščajo položaj nekaterih deviiranih skupin in preko njih kupujejo glasove.

Ali boš rekel, daj je :

moški+moški = moški+ženska

ženska+ženska=moški+ženska

tako enako, da si zasluži enak status?

Ki pa se mnogi z njim STRINJAMO, samo vprašanje je koliko je tistih ki se pustijo zmanipulirati peščici deviirancev

Ne, rekel bom :

ljubezen = ljubezen

Zato pa si zasluži enak status!

Zakaj pa bi bilo naravni toliko boljši od kakor praviš umetnih pogojev za otroka? Ker bi jih sošolci zbadali??? Starši naj potem svoje otroke raje naučijo strpnosti in spoštovanja do soljudi!

nimam nič proti, če se poročita isto spolna partnerja (civilno)!mislm, pa da vsekakor ne bi bilo dobro, če bi jim dali možnost, da bi vzgajali otroke! otroci potrebujejo oba spola, torej ženski in moški, da sta jim v zgled…mislm, da ni primerno, da bi lahko vzgajali otroke, kam pa bi potem to pripeljalo?čez 100 let bi se poročali samo še istospolni partnerji in bi prebivalstvo se zelo zmanjševalo!pa tudi, če otroci odraščajo v takih družinah, jih avtomatsko potegne v to in sploh nimajo možnosti, da bi razvili svoja drugačna čustva. to je vsekakor neprimerno!!!!!

Ej Tim, saj se ne splača.
To so pač ljudje zaprti med svoje planke, bojijo se različnosti in kar ni tako kot velja za njih naravno je treba prepovedat in zapret v geto……

zakaj bi se pa čez 100 let poročali samo še isti spoli med sabo.
a res misliš da zato ker so v taki družini zrasli gor……
zresni se no.
predvidevam da nisi homoseksualka (pa vrjetno si ženska), zato te bom vprašal zakaj imaš fanta,moža – mogoče zato ker imaš za starša moškega in žensko ali zato ker ga ljubiš te, privlači ?

Avtor: lisa
Datum: 24-10-03 15:04

otroci potrebujejo oba spola, torej ženski in moški, da sta jim v zgled…mislm, da ni primerno, da bi lahko vzgajali otroke, kam pa bi potem to pripeljalo?čez 100 let bi se poročali samo še istospolni partnerji in bi prebivalstvo se zelo zmanjševalo!pa tudi, če otroci odraščajo v takih družinah, jih avtomatsko potegne v to in sploh nimajo možnosti, da bi razvili svoja drugačna čustva. to je vsekakor neprimerno!!!!!

Zakaj pa bi se poročali samo istospolni? Če tako razumeš zadevo, pa mi povej (pa smo spet na začetku), kako “pride” iz heteroseksualnega para homoseksualna oseba…

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ja po moje je treba fukat vsepovprek pa bol ko je kej nenavadno al pa novo bolj je treba to delat, ker drugač si pa nazadnjaški. Morš bit kot respekt drugače nisi dober in taprav, a je tako kolega respect?

Ne ni tako kolega dilbert !

Nazadnjaško je tvoje mišljenje.
Če se gremo neko demokracijo naj bo pač za vse, tud za pedre.
Pa ne bi glih reku da je homoseksualnost neki novga – stara je približno tolk kot človeštvo, pa tud nenavadno ni tolk – no mogoče zate, ker pašeš ravno med tiste ljudi, katere sem opisoval v prejšnjem postu.
Pa da me ne boš v naslednjem postu zmerjal s homičem – da te potolažim: NISEM, po tvoje sem čisto navaden zemljan, katerega močno privlači nasproten spol.

Še kdo brez karte ?

ojej!

Pa sem že malo upala, da so se na TV zmotili, pa da ni res to kar sem imela “čast” videt. Sem pač gledala ponovitev danes…

Mene veliko bolj moti:
– toliko hetero neurejenih družin z ubogimi otroki, ki niso nič krivi nič dolžni
– toliko pedofilov med duhovščino (in drugje)
– toliko nezakonskih in nepriznanih otrok duhovščine

Kaj je narobe z urejeno istospolno skupnostjo, ki bi imela možnost posvojiti otroka in mu nuditi ljubeč in topel dom.

In kdo ima pravico govorit kaj je prav, kaj narobe, kaj naravno in kaj nenaravno?
En klerikalc kot štuhec mene ne more prepričat v budalaštine ki jih govori.

Tanja

Pa dajte no, ne nakladat, da je to “v dobro otrok”, ki da bi jih sicer na veliko zafrkavali v vrtcu… – kot prvo, vsi poročeni sploh nimajo otrok, tudi hetero pari, in kot drugo, če otroci hočejo zbadat, si najdejo karkoli, ja, znajo biti kruti, a še za mnogo večje malenkosti, a družina je tista, ki otroka lahko doma potolaži, ga nauči samozavesti, poguma, soočenja z realnim življenjem… A je bolje, da ima npr. dva hetero starša, ki se prepirata itd. (da ne grem v ekstreme), kaj mu potem pomaga, da ga v vrtcu ne zafrkavajo, če bo prišel v neljubeč, hladen dom? In obratno, če ga tudi kak otrok malo zbode zaradi tega, ker ima npr. dve mamici, bo prišel domov in ga bosta ti dve mamici (ena od njiju je morda celo biološka) lahko ljubeče sprejeli, mu razložili, naj si takih stvari v življenju ne jemlje preveč k srcu, ipd. Vsekakor torejne moremokar posplošit, da otroke istospolnih bodo zafrkavali in bodo le ti večno trpeli, medtem ko bodo otroci hetero staršev srečni in zadovoljni in jih ne bo nihče zafrkaval. A veste, kako malo je potrebno, da te otrok v vrtcu zafrkava??? Dovolj je že, da imaš npr. 5 kg preveč ali premalo, da si kakorkoli drugačen (npr. poznam primer, ko so petletnega otroka v vrtcu pretepali po glavi in ušesih, in to samo zato, ker je imel slušni aparat!!!), skratka, otroci znajo biti kruti, a dom in družina je tista, h kateri se lahko zateče po tolažbo in ki mu pomaga prebrodit vse to. Kaj bomo potem prepovedali tudi debele otroke, pa hendikepirane, pa kakorkoli drugačne, da jih ne bi kdo zafrkaval? Bolje, da jih sploh ni, ali pa da ostanejo v sirotišnici, kot pa da jih tam en otrok zafrkava, ker ima dve (ljubeči) mamici ali očeta, a ne?
No, če že vi mladi tako razmišljate, potem mi je žal povsem jasen rezultat tel. glasovanja v Trenjih… (ja, Nova tnja, se strinjam s tabo, tudi jaz sem upala, da je napaka, pa najbrž ni, kot vidiš tukaj).
Pa da ne bi kdo mislil, da to zagovarjam iz kakršnihkoli osebnih razlogov, ker bi sama bila istospolno usmerjena ali kaj takega, daleč od tega, dovolj je že zdravorazumski premislek, da človek pride do določenih ugotovitev.

Premislite torej še enkrat (vsaj sami pri sebi) – ali je res TO tisto, kar loči srečne družine od nesrečnih??

meni je čisto vseeno…naj se poročajo če se hočejo

Seveda lahko imas svoje mnenje, ampak dejstvo je da taksno mnenje pomeni homofobijo (ali vsaj priblizek temu). Prej, ko se bos sprijaznil, da si homofobicen, prej se bos lahko tega znebil – ce se zelis, seveda.

New Report

Close