Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja ALi še katera uporablja riževo mleko namesto adaptiranega?

ALi še katera uporablja riževo mleko namesto adaptiranega?

Stari smo enajst mesecev in smo se do pred kratkim skoraj še samo dojili. Sedaj pa je naša puža končno začela sprejemati tudi gosto hrano (sem ji dajala že od 6.m naprej, vendar ni šlo več kot kakšne 2-3 žličke karkoli sem ji ponudila). Ker bom šla čez mesec delat in bi ji rada kakšen obrok nadomestila tudi počasi s kakšnim drugim mlekom, me zanima ali to lahko naredim z riževim mlekom?

Dala sem ji že adaptirano mleko Hipp dve vrsti ,pa ni hotela. Včeraj pa je popila kar nekaj riževega mleka zvečer.

Zanima me ali jer riževo mleko dovolj hranljivo (kot npr. adaptirano), da bi ji dajala pogretega v stekleničko in počasi nadomestila kakšen obrok?
(ALi ga lahko uporabljam samo za pripravo kakšnih mlečnih kašic?)

Ali bi ji morala s čim zgostiti?

ČE še katera uporablja riževo mleko, bi prosila za kakšen nasvet.
(Pa tudi bi se rada izogibala kravjega mleka do enega leta najmanj!)

Najlepša hvala!

Kje se pa dobi rizevo mleko?
Jaz za kako kašico uporabim sojinega (v prahu).

LP

Riževo mleko dobiš po vseh malo bolje založenih trgovinah, ponavadi na dietnih oddelkih.
Lp, Sara:)

Jaz mu dajem sojino mleko, riževo pa mislim kupit sedaj v kratkem, ko ga kje dobim.
Pri nakupu je potrebno paziti na sestavine. Za sojinega vem, da jih obstaja kar nekaj, pa vendar sta samo dva, katerih sestavine so gensko nespremenjena soja in to BIO. Pri vseh ostali pa je dodana sol, sladkor….
Največkrat mu na sojinem mleku skuham polento in dodam banano in je njamiiiii – ga poje 2.5dcl 🙂)))

Adaptirano mleko je pa tudi sestavljeno iz kravjega mleka, tako da se kravjega s tem ne da izognit. Manj beljakovin ima menda mleko v prahu (pomurka). Preizkusila ga še nisem – vem samo od prijateljice, katere hci je alergik.

New Report

Close