ali je prav

Zanima me ce lahko zobozdravnica pacienta poslje na samošplacniski rentgen, ceprav placuje dodatnno zavar. sam bi se odlocil iti, kjer ni placljivo.
dejstvo je ko izberes zdravnika ti dajo za podpisat da soglasas z vsem, ni pa jasno doloceno kaj je to vse.

Spoštovani yazoo,

niste napisali ali je zobozdravnica koncesionarka ali ste tam tudi samoplačnik.
Menim, da je vse odvisno od tega, ali ima zobozdravnica sklenjeno pogodbo z izvajalcem rtg slikanja. Če je nima in ste pri njej samoplačnik, potem ste samoplačnik tudi pri slikanju. Če pa je koncesionarka, potem od ZZZS dobiva povrnjena sredstva za rtg slikanje in bi vas morala napotiti slikanje, kjer vi ne bi plačali nič (storitev bi pač izvajalcu plačala ona).

mislim da moja zobozdravnica precej krsi pravila.
enkrat mi je naredila nekaj na zobu, sicer me je vprasala ali da belo ali navadno plombo ni me pa obvestila o ceni-ce splok kaj placam- in potem sem debelo pogledala ko sem skoraj 10 tisoc placala.
ima koncesijo in je rekla da MORAM iti tja kamor me je ona poslal kao drugace si lahko izberem drugega-ker tako je pac pri njih.
tudi ko napise racun napise samo vedno stomatoloska storitev nic natancnega.
kaj narediti?
ker to je absurd in grd nacin.
hvala lp,
ogorcena

Spoštovana yazoo,

v primeru, da sumite, da gre za neupravičeno zaračunavanje storitev, se obrnite na območno enoto ZZZS, s katero ima zobozdravnica sklenjeno koncesijsko pogodbo.

New Report

Close