Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija ali prehlad?

Alergija ali prehlad?

Pozdravljeni

Star sem 25 let. Že približno mesec in pol imam blage simptome podobne prehladu: občasno zamašen nos in (produktiven) kašelj. Ob kašlju se malo sluzi izcedi iz pljuč, ampak nikoli toliko, da bi lahko sluz izpljunil ven. Tudi čutim, da je v pljučih precej sluzi. Občasno (zlasti v jutranjih urah) mi ob dihanju v pljučih hrope in piska, kar me ponavadi tudi zbudi. Ko izkašljam, je boljše. Drugih simptomov ni. Na alergijo pa sem pomislil, ker ti simptomi trajajo že relativno dolgo. Poleg tega so najbolj izraziti, ko sem v spalnici, v ležečem položaju. Pri meni večkrat spi mačka. Poleg tega se je okoli okna nad posteljo pojavila plesen. Ali je možno, da sem alergičen na mačke in/ali plesen, čeprav do zdaj teh težav nisem imel? Za kašelj jemljem bršljanov sirup, za odmašitev nosu pa Septanazal sprej. Oboje pomaga, ampak le začasno. Ne morem pa tega jemati kar v nedogled.

Kaj menite? Ali gre za alergijo?

Hvala in lep pozdrav

Dober dan,

lahko je alergija.

Težave z nosom so lahko tudi posledica jemanja Septanazala, ki po nekajdnevnem rednem jemanju začne okvarjati nosno sluznico in pospeševati izcedek iz nosu. S tem je treba prenehati.

LP

MK

New Report

Close