ajdova kaša

Kako bi ajdovo kašo pripravila 7 mesečniku? Samo kuhana se mi zdi neokusna. Vesela bi bila kakšnega recepta.
Kama

jaz sem jo zadnič skuhala takole:
Najprej sem dala v posodo en vrček kaše jo zalila z vodo da jo je bilo za dva prsta nad kašo, to sem nekaj časa kuhala da je voda povrela potem pa sem jo zopet zalila z mlekom in slatko smetano približno deci vsakega in še malo kuhala dodala malo sladkorja, čist malo soli in ko se je dobro napala sem jo dala v z maslom namazan pekač po vrhu naribala jabolko in dala v pečico za približno 20 minut. Naši Tiji je bilo tako všeč da nisem mogla verjet . naj povem še to da je zelo podobno riževemu narastku. Ta recept pa mi je dala moja prababica.

Pa dobr tek!

zelo dobra je z gobicami – jurcki npr. ali pa z malancani in paradizniki ali pa z brsticnim ohrovtom.

vedno gre za isti postipek. na olivnem olju poprazis cebulo. dodas zelenjavo, jo nekaj casa dusis samo, potem pa primesas se ajdovo kaso, ki si jo prej namakala pol ure v vodi, posolis, dodas se kako zacimbico, ce zelis in to je to.

Se mi kar sline cedijo. Če pa imaš zelo malo časa, jo skuhaj na mleku, med kuhanjem zreži noter jabolko ali banano in to je to. Dober tek malčici in mamici.

Zala

Ups, oprosti, dober tek malčku…

Zala

Juha:
Skuhaj kašo v vodi (posoli). Razmešaj smetano z malo vode in malo moke in zakuhaj v kašo.
lp

Pri 7m še nisem dodajala mleka, smetane, masla, soli,…
Pri nas kašo skuhamo v vodi, ko zavre odlij vodo in dodaj novo, tako ni potrebno namakat. Ko je mehka ji dodaj suho sadje(slivo, marelico) in pokuhaj še nekaj minut. Zmiksaj in daj v pekač na papir brez maščobe. Naribaj jabolko, lahko v sredino in na vrhu ter potrosi kanček cimeta. Peci 20-25 min.
Naš mali jo obožuje, saj ima sladko-kiselkast okus.
Dober tek!

Ajdovo kašo uporabljam predvsem v kombinaciji z zelenjavo – za kosila (od začetka 7m – zdaj jih ima 10).

Dodam korenje, bučke, stročji fižol, cvetačo – vsega po malem ali pa tisto kar imam. Dodam tudi malo začimb in malo česna.
Vse skupaj zmiksam s paličnim mešalnikom in mali poje z veseljem!
Včasih pa na koncu dodam še malo žličko kisle smetane.

Dodajaš lahko vse, kar si mu že dala od zelenjave in veš da dobro prenaša.
Tega se drži tudi v kombinaciji s sadjem.

New Report

Close