Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca afte

afte

Lep pozdrav!

Stara sem 23 in imam precejsnje tezave z aftami. Navadno se pojavijo v bolj stresnih obdobjih (pred izpiti) ali pred menstruacijo oz., ko me napade kak prehlad, gripa ali alergične reakcije (sem alergicna na vec stvari).
Mi lahko svetujete kaksno zdravilo, ki bi omililo bolecine in pospesilo celjenje “pikic”?
Do zdaj je najbolj pomagalo, ce sem usta najprej sprala z zajbljevim in kamilicnim cajem in potem namazala z mazilcem Calgel (ki se sicer uporablja za dojencke ob izrascanju prvih zobkov), a se mi zdi, da mi ne pomaga vec kaj dosti. Svetujete kaj drugega?
Zanima me tudi, ali se da na kaksen nacin afte za vedno odpraviti (pri meni so obdobja, ko jih ni potem pa se spet kar pogosto pojavljajo)?
So afte lahko posledica alergij?

Ze vnaprej hvala za odgovore, zelim vam lep in do vas prijazen dan!
Ursa

Spoštovani!

Aftozna vnetje se pogosto odpravijo, kadar redni prehrani dodamo vitaminske pripravke (predvsem E in C vitamin). Vitaminske pripravke jemljite dva meseca. Kupite jih v lekarni.
Vaši ukrepi ob pojavu aft (splakovanje, mazanje) so pravilni. Svetujem vam, da nadaljujete tako, kot ste se zadeve že sami lotili

Lepo vas pozdravljam.

Danica Rotar Pavlič

New Report

Close