Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ABRAZIJA

ABRAZIJA

Hela, srečno jutri
potem pa resno-počivaj, tudi če te ne bo bolelo…

Moram priznat, da je to prvi forum na to temo z letnico 2010. Tudi mene najbrž čaka abrazija, namreč imam rjav izcedek, ki ga je iz dneva v dan več. Bolečin nimam skoraj nič, me je pa na začetku zelo bolelo. pa so mislili, da je izvenmaternična… pa ugotovili, da je vse v redu in da je gestacijska vrečka na primernem mestu v maternici. Zaradi izcedka sem bila že dvakrat pri ginekologinji, pa ni opazila niakakršne krvavitve. (Ja, najbrž si samo jaz to domišljam).
Sem v 5 tednu. Kako se je pri vas to dogajalo? Vglavnem čista depresija. Sedim doma in čakam, da se mi vlije. Na srečo sem si priborila teden bolniške, ker ne vem kako bi prenesla, da se mi vlije v službi pred sodelavci. Vsi bi nardili tiste spačene, dolge face, kao shit, ful kriza, ful boga in potem se to raztrobi po celotni stavbi… Kako šele izgleda, ko prideš nazaj v službo? Jaz bom jokala, definitivno in spet bom vsem boga in oh in sploh … A zadnje kar rabim je neko dramatiziranje. Tako bi rabla nekoga,d a mi reče, vse bo ok, bo pa naslednjič, tako bi potrebovala optimizem, pa so vsi okrog mene samo “shit, fak , kva”.
In kako je po abraziji, ko pada vrednost hormonov? Počutje? Boste poskušale znova, kaj so vam rekli zdravniki? Ali je potrebno iskat vzrok za splav, so vam kaj povedali o vzrokih?

Ne bodi tako pesimistična…mogoče gre le za kakšen izcedek, ki jih imajo punce v prvih tednih nosečnosti pogosto.
Malo preberi nazaj po forumih.
In bodi kar vztrajna pri ginekologinji in se ne obremenjuj kaj si misli-saj gre vendar za tvoje dete.
Pa srečno.

nova
Uredništvo priporoča

pozdravljene hela in tin79,

za vaju imam eno vprašanje in sicer se nanaša na tole abrazijo. Ali mi lahko katera od vaju pove kako veš, da bo potrebna abrazija oziroma kako veš, da z otrokom nekaj ni v redu?

Namreč jaz sem v 11/12 tednu nosečnosti, pa imam šele danes teden nuhalno, kjer bom zopet videla svojega dojenčka. Vendar me že danes skrbi kaj se notri dogaja. Imam rahle bolečine v dopoldanskem času vendar upam, da to ni nič hudega. Me pa zanima tudi ali čutiš oziroma kako drugače veš, če otroku neha biti srce oziroma ali je plod umrl? Kako veš da je nekaj narobe?
Jaz namreč sedaj jemljem še do konca 12 tedna Utrogestan, tako, da krvavitev ne pričakujem, me pa seveda zanima ali so kakšni drugi znaki. Naj povem, da sem se danes zjutraj tudi slabo počutila, tko švoh, s slabostjo, rahlo bolečino v spodnjem delu trebuha in sem si rekla no tole pa nekaj ni v redu, ampak ker je bila ura šele 7, sem se odločila da grem nazaj spat, saj sem na bolniški, še cca mesec dni. Ko pa sem se zjutraj čez dve uri in pol zbudila, je bilo sicer bolje vendar še vedno ne čisto v redu.

Joj res ne vem kaj naj si mislim, zato prosim za kakršnekoli informacije bom zelo vesela.

Ajdac ne obremenjuj se preveč.
Pri meni ni blo nobenih znakov, 5 dni prej sem mela UZ pri Rešu, videl bitje srčka in tud plod je full pohvalu, pol pa to. :-((
Sem začela full krvavet, kot en strdek mi je šel ven in so me peljali na urgenco, kjer je bil plod še notri, samo srček mu je že slabo bil. Baje je pa po tem ko je šel strdek ven, začela odtekat še plodovnica (kot sem jaz razumela). Ponoči skoraj nehala krvavet, a se je na jutranjem UZ pokazalo, da srček ne bije več. Tako da je sledila abrazja.
Ne moreš pa vedt do konca, oz. si pač pomirjena po vsakem pregledu, ko ti rečejo da je OK. Poskušaj se malo sprostit in uživat v tako lepem vremenu. Verjamem, da je težko, samo s slabimi mislimi tud ne narediš nič dobrega svojemu otroku.

ajdac, jaz ti me norem veliko napisat, ker nisem prišla tako daleč, pri meni se je končalo v 7 tednu, sem pa že na kontroli BhCg vedela, da so možne komplikacije, ker je bil kar nizek 98. Hormon je sicer praviloma naraščal na 2-3 dni, GV pa žal ni rasla.
Nisem imela nikakršnih krvavitev, le + na testu in boleče prsi.

Malika, pobrskaj nazaj, ene punce kar močno krvavijo, ene imajo izcedke celo nosečnost in je vse OK. Bodi pozitivna!!

Srečno

tin79 hvala ti za tako hiter odgovor.

Naj ti povem, da sem tri tedne nazaj bila tudi sama na urgenci, saj sem imela tudi sama tako velik izcedek, tko v kosih ampak k sreči rjavo-rdeč, tako, da sem se odpravila na urgenco in so mi ugotovili hematom zraven posteljice. No ampak to lahko pove, da gre lahko naprej in boste zgubila svojega otroka lahko pa ostane in se hematom zmanjša. Jupi, to sem bila pa res pomirjena, ko sem to zvedela.

No vmes sem bila še na dveh pregledih, pa so na obeh rekli da je super, vendar od zadnjega je minilo že teden dni, tako, da me res skrbi oziroma res ne vem kaj se dogaja. No bomo videli drug teden kaj se dogaja, do takrat pa same lepe misli ne…

Ajdac, same lepe misli imej, nič slabega. Tudi sama sem s strahom čakala nuhalno, ker sem prej imela rjave izcedke (pa bila na urgenci zaradi krvavitve), pa spodaj me je bolelo (mislim da vem, kakšno bolečino opisuješ), ampak je bilo vse dobro. Na nuhalni smo dete še budili in z možem sva bila srečna, ko sva ga gledala. Zdaj sem v 16. tednu, izcedki so prenehali in sem že malo bolj sproščena.

New Report

Close