Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina 2 vprašanji v zvezi z nosečnostjo

2 vprašanji v zvezi z nosečnostjo

Ponovni pregled imam čez 4 tedne, a me čakanje preveč mori…
Sem v 5. mesecu nosečnosti. Bo 2. otrok. Stara sem 30 let, zdrava, vse ok, razen tega, da imam motnjo srčnega ritma in nizek pritisk, kar sedaj še posebej hudo občutim. Doktorici sem omenila, da mi pulz ne pade pod 100, večinoma je 120 – v mirovanju. Preiskava hormonskega testa je v redu. Torej je le srce oziroma vegetativni sistem, ali tako nekako. Zanima me, ali je lahko visok pulz sam po sebi škodljiv za otroka? Naj omenim, da ne prenesem toplote, dolge aktivnosti – niti stanja ali hoje.

Imam tudi zelo pogoste krče – kot popadki, zato sem tudi v bolniški. Kolikor sem se pogovarjala z nosečimi kolegicami, to sploh ni običajno in normalno. Sama sem namreč kar nekaj časa mislila, da so krči pač zaradi širjenja maternice. Ali se že kaj ve, zakaj se ti krči sploh pojavljajo, če je nosečnost drugače – kar se tiče organov zdrava?

V pričakovanju odgovora se vam lepo zahvaljujem in lep pozdrav!

Spoštovani!

Preverite še delovanje ščitnice.

Pulz na otroka nič ne vpliva.

Krče težko pojasnim. Pa ne gre za prebavo? Ker ste enkrat že bili noseči, najbrž poznate podobne občutke.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close