Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina 2 vprašanji

2 vprašanji

Spoštovani!

Na vas se obračam z dvema vprašanjema. In sicer, prvo se tiče depresije.

Skratka. Dolgo vrsto let se zdravim zaradi depresije, ki jo z zdravili in veliko gibanja kar uspešno krotim. Se mi pa v zadnjih tednih pogosto dogaja, da sem čez dan zelo nervozna. Začnem se tresti po celem telesu in zelo rado me zebe. Noge imam velikokrat dobesedno ledene in si jih nikakor ne morem segreti. Pogosteje se mi pojavljajo močnejši glavoboli in jih z analgetiki ne morem umiriti. Kaj bi to lahko bilo?? Od zdravil jemljem Lamictal 200 mg dvakrat dnevno in Seroquel 100 mg zvečer.
Naj povem še to, da je moja psihiatrinja trenutno odsotna in sem naročena na kontrolo šele 14. marca.

Drugo vprašanje pa se nanaša na bolečino pod levo lopatico, ki se pojavlja predvsem zvečer, kako uro po zadnjem obroku. Sta bolečina in hrana lahko povezani?? Kako naj si pomagam?? Je možno, da imam žolčne kamne in so to napadi žolča?? Koliko časa po obroku se pojavi napad??

V naprej hvala za vaš cenjeni odgovor.

Julija

Spoštovani!

Hladen okončine, tresenje in depresijo bi težko povezal. pa tudi nasveta nimam kakšenga uporabnega.

Pri drugem bi šlo lahko tudi za izžarevanje bolečine v hrbet, čeprav preseneča odstosnot bolečine v trebuhu. zakansitev nastanka bolečine po obroku niti ni tak problem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Hvala za vaše odgovore.

Bom povprašala mojo psihiatrinjo, kaj ona misli. Če pa bodo težave prehude se bom obrnila kar na svojega osebnega zdravnika, da vidim kaj on poreče.

Pri drugem vprašanju pa sem pozabila omeniti, da me pogosto peče v žlički, če vam ta podatek kaj pove.

Lep dan vam želim.

Julija

Spoštovani!

To bi še dodatno lahko govorilo ali za žolčne kamne, ali pa tudi za vnetje sluznice želodca oz. davnajstnika.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za vaš odgovor. Bom kar vzela pot pod noge in k zdravniku.

Prijetno nedeljo vam želim.

Julija

New Report

Close