Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa 1.9.2013 A KDO ZAČNE Z MANO PO LOČEVALNO ???

1.9.2013 A KDO ZAČNE Z MANO PO LOČEVALNO ???

Maja,

poznam paleo, v bistvu gre za dieto jamskega človeka. Mislim, da je res kot napisana zame. Vidim pa, da mi tudi ločevalna ustreza. V bistvu sem s samodisciplino v zadnjem tednu sklestila 2 kg, kar se mi ni zgodilo že eno leto in mi je danes tehtnica pokazala pod 80 kg.
Jem ogromno sadja, predvsem dopoldne, sedaj ga je na voljo, kolikor hočem, slive, breskve, grozdje.
pri ločevalni mi je fajn, da lahko pojem tudi nekaj testenin ali riža skupaj z zelenjavo. Odrekla sem se kruhu, tudi polnozrnatemu in sladkemu in zaenkrat gre. Je pa res, da sem bila 3 krat na refleksoterapiji v Bosopetu pri G.Nadi Tomazin in moram reči, da nimam več napadov lakote in se zelo dobro počutim. Očitno mi žitarice, ki sem jih res oboževala, delajo težave. Z napihovanjem, krči in potem zopet občutkom lakote. Tega sedaj ni več.
Torej dopoldne jem sadje, za kosilo samo meso in zelenjavo, ali riž in zlenjavo, zvečer solata, kakšna skuta , riba, včasih sadje, čeprav se malo bojim sadnega sladkorja. Vendar mi je ga.Nada dejala, da ga naše telo sprejema čisto drugače, kot trsnega, ga veliko lažje prebavi in posledično ni napadov lakote.
Pa popolnoma sem se odrekla alkoholu. To ne pomeni, da sem ga prej uživala v ne vem kakšnih količinah, vendar na žurih ali pa ob posedanju s sosedi zvečer se je popilo kakšen kozarec vina, potem se je pojavil občutek lakote in se je seveda jedlo. In to zvečer, kruh, salame in še kaj.
Torej se pišemo in izmenjujemo izkušnje.

JUNIJCA,

tvoj način z izgubljanjem kg je idealen. Vse preveč si želimo na hitro shujšati, pa vemo, da bližnjic ni, tako kot jih ni s pridobivanjem. Upam, da ne bom zopet obupala, ko se bo padanje teže ustavilo. Ti pa tudi vztrajaj.

LP

Živjo, se lahko še jaz pridružim?

35, mama dveh navihank (1 in 6 let), 168, 109kg. Tako težo imam že najmanj 7 let neskončno me moti, v zadnji nosečnosti sem iz porodnišnice prišla z enako težo kot pred nosečnostjo, sam kaj mi to nuca, če imam vsaj za vrečo cementa preveč špeha.

Ker sem anonimna, vam lahko odprto povem, da so kilogrami in hujšanje moja zadnja misel zvečer in prva zjutraj. Teorijo obvladam v nulo, prakso tudi, po kosilu :).

Jem količinsko absolutno preveč, preveč sladkarij, preveč neumnosti. Seveda, imam želodec velikosti manjšega avtomobila, bi rekla, in je treba kar precej “robe”, da bo poln.

Pijem veliko, a vendar za mojo težo premalo (če je pravilo 25kh-1l, rabim 4,5 litra vode dnevno…).

Prejšnji teden sem se vsedla v knjižnico in par ur brala zadnjih 20 številk Rine – kakšne čudovite zgodbe! Tale ločevalna se mi ne zdi težka, vendar do sedaj nisem prispela dlje kot do vitaminskega dne…

Potrebujem moralno pomoč, podporo, sotrpinke, tolažbo…doma tega (žal) ne dobim (možu je vseeno, njemu sem ok – je pa sam suhec), se mi pa kaj takega zdi skoraj ključnega pomena za uspešno hujšanje.

Kako imate razporejene dneve, kateri dan je danes, jutri?

Oh, kako znana zgodba. Vendar se da, čeprav težko. Naprimer danes imam jaz proteinski dan, kar pomeni jesti meso in zelenjavo, ali pa sir, stročji fižol, skuto,… Dopoldne pa samo veliko sadja in voda.
Začni danes, organiziraj si kosilo, tudi če ješ zunaj, se da naročiti samo meso brez prilog v obliki OH. Drugače pa kakšen zrezek na veliko čebule in česna, zraven skleda solate in gre. Ne odlašaj, vsak dan je pomemben. Krasno se je zjutraj zbuditi z zavesjo, da prejšnji dan nisi grešila.
Tudi jaz imam doma suhca in še toliko bolj vidim, kako preveč kg imam sama. Tukaj smo zato, da se bodrimo in si dajemo voljo. Pri ločevalni je super, ker se ne rabiš odreči nobeni stvari, ki jo obožuješ, le na kombinacije je treba paziti.
Javi se, če se boš odločila. Držim pesti zate in zame.

Upam, da nisi obupala. Napiši, kako ti gre. Drugače pa danes je zopet nov dan in štartamo znova.

LP

Punce….kako ste ? Ma ne nisem obupala, je pa res, da me ni bilo nekaj dni gor.Zelo zahtevna služba.

Danes kljub temu, da je OH dan, sem malo utrujena, verjetno zaradi službe. Al pa me OH malo utrujajo.
Jerneja 62 zame je jutri VITAMINSKI DAN in pol od 21.9. dalje spet B dan….

Kako vam gre ??? Kilce…počasi…vsaj pri meni, ker nočem bit lačna…:))

V bistvu kaj naj vam rečem punce….jaz se nekako držim ločevalne 🙂 .) začetne teme, vidim pa , da imate ogromno idej in poznanj drugih diet. dobrodošle tudi ve….

no, zdej pa glejte, da ne boste kr obupale
a ni fajn zjutraj se zbudit in vedet, da niste jedla nič šitastega.

bodte pridne, pa shujšite.
pustite vaše partnerje odprtih ust

Bi se vam pridružila tukaj,če lahko.Da se kaj dogaja;)
Sem že v enem postu napisala, štartala 15.8. z 93kg,danes 86,6.Še 16kg dol.
Štejem kalorije, ma zdaj že na oko, saj že kapiram mal kaj ni ok zame in kaj ja.
Delam si velik smotijev, domačih, jem velik zelenjavnih mineštric,testenin skoraj nič, riža nič, kruha zelo malo.
1x na teden imam pregreševalni dan in pojem kar si zaželim, mram pa priznat, da nimam več takih guštov po zaželeni hrani.

Telovadim z Fokusom, danes sem zaključila moj 3 teden, pa še sem si privoščila eno uro in pol plavanja in masaž v morskem bazenu.the best.
Mal pogrešam,ker se dejansko nimam s kom pomenit o kg, težavah pri teh zadevah, počutju.
tud jaz ne razglašam na veliko, da pazim pri prehrani, saj sem že prevečkrat odpovedala.

tudi jaz bi se vam pridružila če lahko 🙂
sama sem že neštetokrat poskušala z raznimi dietami in hujšanjem, ampak nikoli nisem imela prave motivacije in energija da bi vztrajala in nadaljevala. vedno se je končalo prehitro (po 1 tednu, najdlje sem vztrajala 2 tedna 🙁 ) vse možne diete sem probala pa nobena učinkovita, motivacije pa niti pod razno ni bilo.
zdej sm pa rekla da to je dost in so mi motivacijo dali moji trije sončki (mož in 2 hčerkici). tamali dve sta vedno večji in potrebujeta več energije od mamice za igranje, skrb,….
največjo voljo in pogum da se da mi je dal pa mož, ki je z novim letom 2013 v 6 mesecih shujšal 25kg, z ureditvijo prehrane in veliko športa 🙂 in ja zeloooo ponosna nanj in želim da je tudi on name 🙂

tko da moj dan za začetek je bil 16.9.2013 in za enkrat imam še velikooooo motivacije tko da nadaljujem 🙂
moja višina je 174cm, pred prvo nosečnostjo sem imela težo 59kg, pred drugo 80kg, zdej pa se je ustavlo na 83kg :/
moj cilj zaenkrat je 70kg, potem pa naprej ampak že 70kg bo več kot uspeh 🙂

srečno vsem in verjamem da dobim tudi tukaj veliko motivacije

Dobrodošla lalika_1

Hojla punce!
No da se še malo javim se že dolgo nisem.
Pri meni stvari ostajajo iste torej moja dieta je manj jesti pa morem reči da mi kar nekako gre. Izogibam se predvsem belim stvarem. Sicer tehtnica ni pokazala kakšne bistvene razlike vendar vsaj gor ni šlo kar me že veseli vsaj za začetek. Hčerka je praznovala RD in jaz sem torto samo rezala sploh jo nisem poizkusila to se mi pa zdi res uspeh mogoče se bodo stvari začele obračati na bolje. Res je pa potrebna disciplina. To me bolj skrbi kdaj bodo zavore popustile in bom spet na starih poten nažiranje… Ampak treba se je res truditi vsak dan posebej.
Pozdravček

New Report

Close