Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja prosim,pomoč Odgovori na: prosim,pomoč

Pri meni je bila čisto drugačna situacija..nisem se vmešavala v zakon,ko sta bila še skupaj,šel je že stran od nje,bila sta dober mesec narazen,ko sva midva pristala skupaj.Spoznala sem otroka,ker je bil pri njemu na stiku,saj sta imela to dorečeno že takoj po razhodu kako in kaj bo in sta se tega držala in težave z stiki so se pravzanprav začele,ko je izvedela zame…izvedela pa je dobrih štirinajst dni po tem,pa ne ker nebi midva želela da ve..ampak ker enostavno ni hotela tega dejstva sprejeti-da se je moj tako odločil sam od sebe-brez da bi imel kakršnokoli vezo med zakonom in skupnim življenjem-za razhod je bila sama kriva(ne delanje,ne iskanje službe,klepetanje po klepetalnicah itd).Kakorkoli..na svojem primeru sem želela prikazati-da so lahko nekatera dejstva,ki jih otroku na njegovo starost primeren način prikažeš,veliko boljša,kot da mu nekatera dejstva skrivaš,ker se bojiš kaj in kako bo…
Midva z mojim sva ubrala pravo pot in nama za to ni žal..kajti nisem zgolj ena “teta”ki ostaja nekaj časa in njegovemu očetu krajša čas,ampak nekdo ki poskrbi za njega,ko je to potrebno,sem nekdo,ki mu lahko zaupa ali zaide v njegov objem ko ga je strah,ga kaj muči ali karkoli..preprosto ve da sem tam in sem mu vedno na voljo….
Otroci imajo v tem obdobju veliko vprašanj in nanje se lahko čisto preprosto odgovori,če seveda znaš odgovoriti in mu to povedati na njemu razumljiv način-vendar za odgovore sta oba potrebna tako mati kot oče en sam mu ne more dati zadostnega odgovora v celoti-vendar se tu največkrat pojavi tudi težava,predvsem z tiste strani ki je bila prizadeta,saj ne gleda na to da bi otroka pomiril ampak prej nasprotno-hoče ga z napačnim odgovorom ali dejanjem nase prikovati..in tako narediti drugega starša za slabega,ker ga je zapustil..ampak lej nikjer ni nič popolnega-popolna in brezpogojna je samo ljubezen do otroka,pa še ta ni vedno,saj je včasih z strani starša ki je prizadet veliko preveč egoistična in se želi preko otroka maščevati(na način metanja polen pod noge,z manipuliranjem,nagajanjem…)vendar zaveda pa se ne,da maščevanje drugemu staršu ne škodi..ampak škodi otroku in nikomur drugemu…Že tako je v precepu ker dejansko čez noč ostane samo en starš ob njemu noč in dan..in kar ni dovolj,mu še starš pri katerem je govori slabe stvari o drugemu…Se razumeva???
Otroci so pa drugače prilagodljivi-ko so majhni..težje je ko so starejši in si v glavi že delajo svoje programe in svoje zamisli…tako da..ne gre se zato..da nekoga enostavno vsiliš..ampak mu ga predstaviš-ali ga sprejme ali ne,je popolnoma njegova odločitev-njegova reakcija,ki je lahko včasih tudi boleča in skeleča..čeprav narediš vse,da bi te sprejel,te lahko gladko malo zavrne..vendar to moraš sprejeti in upati,da bo spoznal da le nisi tak bav bav kot on dojame 🙂
Tudi jaz z sinom mojega sem imela vzpone in padce,vendar to ni bila posledica ločitve staršev ampak preprosto posledica njegovega dojemanja mene,kot osebe zraven očeta…Bilo je obdobje,ko me ni želel niti pogledati,ko mu je bil oče vse in je mene dobesedno dal na stran..nisem se jezila,sem pa povedala mojemu da me je zabolelo,ko mi je rekel da me ne mara..a sem na njegove besede vedno odgovorila,da kljub temu da me on ne mara,mam jaz njega rada..in to sem vsakič ponovila ne glede na vse..Pravzanprav sem mu z tem dal vedeti,da nima smisla da se ne vem kako upira in trma,saj je moja ljubezen do njega še vedno ista.Sedaj imamo spet obdobje,ko sem super truper za njega,ko se stisne k meni,ko želi sam govoriti z mano,skratka spet mi dovoli v svoj svet in tega sem neizmerno vesela..vem in razumem pa,da imajo otroci svoja obdobja,ko še svoje starše znajo hudo obračati na obrate..tko da nemi postavljati vprašanja na katera misliš da ne bom znala odgovoriti 🙂
Aja kar pa se tiče poljubljanja in objemanja..oprosti draga moja,ko je sin pri mojem tega pred njim ni nikoli bilo,saj sva se oba zavedala da je otrok na prvem mestu..šele nato midva 🙂)

New Report

Close