Zanesljivost kontracepcije
Spoštovani,
zanima me, zakaj so nekateri % zaščite pred nosečnostjo relativno nizki; npr. pri kondomu sem v enem članku prebrala, da naj bi bilo to 80%. Ali je ostalih 20% posledica nepravilne uporabe oziroma pretrga kondoma – drugače si ne znam predstavljati, da bi bilo mogoče zanositi, saj vendar niso porozni?!
Prosim še za informacijo, ali partner pri bakrenem materničnem vložku kaj čuti (tisti del ki ‘gleda’ iz maternice) in koliko je to moteče? Koliko je ta obroček zanesljiv? Je smiselna istočasna uporaba kondoma, da bi bila možnost zanositve še manjša?
Vnaprej hvala za odgovora!
Procenti zanesljivosti so “nizki” na račun nepravilnosti in nedoslednosti pri uporabi kondoma. V manjši meri so povezani tudi s pretrganjem in v še manjši meri z tovarniškimi nepravilnostmi v izdelavi. Te so izjema in še daleč ne pravilo.
Pri kakršnemkoli materničnem vložku iz kanala materničnega vratu gledajo le nitke, ki so tanke. Če so dovolj dolge in ne štrlijo, jih pri spolem odnosu partner ne čuti. Maternični vložek spada med zanesljive vrste kontracepcije, preko 95%. Sočasna uporaba kondoma je seveda tudi možna.