Kdo koordinira delo v šoli
Hči je vpisana v prvi letnik srednje šole. Razred letos ponavljamo. Kljub statusu otroka s posebnimi potrebami se nam ni izšlo. Predvsem zaradi pomankljivega učenja, a vendar tudi s strani šole med letom ni bilo nikakršne pomoči.
V odločbi , ki jo ima dekle piše, da je upravičena do treh ur individualne pomoči in učnih pripomočkov, ter prilagojenega izpraševanja ( več ustnega in podaljšan čas pisanja).
Ko smo lansko leto stopili v stik s šolsko psihologinjo me je že na začetku zmotilo, da je vso koordinacijo glede dodatnih ur preložila na dekle. Sama naj bi se dogovarjala z učitelji , če bi potrebovala pomoč in sama naj bi se odločala koga od profesorjev naj prosi za dodatno pomoč. Ostalo je pri tem, da je samo 1x tedensko hodila na dodatno uro matematike, k učiteljici, ki jo je učila predmet, za več ur (3) , dotična profesorica ni imela časa (kar verjamem).
Pa vendar se mi postavlja vprašanje. Ali mora pomoč koordinirati in se s profesorji dogovarjati o pomoči šolska svetovalna delavka ali otrok sam? Mislim, da bi vendarle morala nuditi pomoč. Nas staršev žal ni v šoli, ne vemo kdo bi ji lahko nudil ostali dve uri pomoči, ki ji pripadajo ,
Vse kar nam je svetovalka povedala, je bilo to , naj se hči s profesorji sama dogovarja….
Tudi njen razrednik nas ni niti enkrat kontaktiral, nas poklical, ko so se pojavile težave ali kako drugače pomagal.
Mi pa smo verjetno malo zaspali, saj smo pričakovali, da bodo zadeve potekale tako kot na osnovni šoli, kjer je vse potekalo brez težav. Prosim za kakeršenkoli nasvet.
Res je, da je OŠ obvezna, SŠ pa ne – vendar je odločba o DSP nad “to neobveznostjo”, zato jo je SŠ dolžna spoštovati.
Res je, da marsikje morajo “vajeti vleči” starši, ampak po večini SŠ DSP teče brez težav.
Julija,
to da vaša hči ponavlja razred in ni ji bilo nudeno 3 ure DSP je katastrofa. Taka SŠ si zasluži tožbo.
Najmanj pa, da stojite stalno za otrokom. Gnjavite, gnjavite in še enkrat ……Zahtevajte, kar vam pripada! To , da profesorica nima časa, ni izgovor. Pri nas je veliko profesoric, ki išče delo, če ta nima časa.
Darja
Žal mi je, da vam ni uspelo, pri nas na srečo je.
Sin je dijak 2. letnika z odločbo za PP, na njegovi šoli vse zadeve koordinira šolska svetovalka, ki je zadolžena za dijake s PP. če so kakršne koli težave, se obračam direktno nanjo.
Je pa res, da tudi vmes sama večkrat preverim (in ne zaspim), če vse zadeve tečejo tako kot je treba.
Največ težav je pri nekaterih profesorjih pri neupoštevanju prilagoditev, recimo nenapovedano ustno preverjanje.