Materinski dom
Spoštovani!
Dolgo se že trudim z zakonom pa vendar se stvari ne izboljšujejo. Imam hčerko staro 3 leta. Mož vsak dan pije alkohol – no kakšen dan vmes ga ne, pa tudi zadnjič je bil cel teden brez alkohola. Ko pa ga pije, pa nama grozi, zmerja me in udai ali pa vsaj vleče naokrog stiska za roko, grlo vleče za lase. Opazila sem že, da pazi, da me udari tam, da se ne vidi. Otrok vse to gleda in ko sem se predvčerajšnjim (od včeraj namreč moža sploh ni domov) spomnila, da sem jaz kot majhna to opazovala v svoji družini, sem se zavedla, kaj moja punčka preživlja. Kljub grožnjam, od tega, da se bo ubil in še koga zraven, do tega, da mi bo otroka vzel in je ne bom več videla, vas želim prositi za odgovor. Ali sem upravičena do pomoči v vaši ustanovi, kljub temu, da imam, hvala Bogu, zaposlitev?
Za vaš čas se vam najlepše zahvaljujem.
Draga Brigita!
To, da imate zaposlitev in svoj dohodek, je zelo dragoceno za vas in nikakor ni ovira za odhod v materinski dom. Naše uporabnice spodbujamo, da si iščejo zaposlitev in redni dohodek, saj se tako povečajo možnosti za samostojnost in iskanje podnajemniškega stanovanja.
Ovira bi kvečjemu bila, če bi vama s hčerko vaš mož sledil, kajti materinski domovi delujejo na znani lokaciji. Prihod nasilneža bi lahko ogrozil vas, ostale uporabnice in otroke iz materinskega doma in tudi delavke. V primeru, ko gre za nasilje in ko obstaja nevarnost, da bo nasilnež žrtvi sledil, je najboljša rešitev umik v katero izmed varnih hiš, katerih lokacija je neznana. Ko nevarnost sledenja mine, pa lahko pomoč poiščete tudi v materinskem domu.
Predlagam vam, da se oglasite na vašem centru za socialno delo.
Oglasite se še kaj, lahko pokličete tudi na številko, zapisano v mojem podpisu (ob delavnikih od 8 – 20h).
Srečno, Brigita!