Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija hiter srčni utrip

hiter srčni utrip

Imam občasne težave s hitrim bitjem srca tudi do 160 udarcev. Težave se mi pojavljajo približno 1 krat mesečno že eno leto.
Narejene imam preiskave:ultrazvok srca, cikloergometrija holter. Ultrazvok in cikloergometrija sta vredu. Holter je ob napadu zabeležil SV tahikardijo s fr. do 169/min, tajala je 20 minut. Zanemarljiva SV ektopična aktivnost:181 SVES v času preiskave. V nočnih urah sinusne bradikardne motnje. Drugič je holter spet v času noči zabeležil sunusno bradikardijo fr. do 44min.

Zelo se bojim možganske kapi.labaratorisjki izvidi kot tudi EKG so bili vredu.
Imam nižji prisik z nižjim utripom pov. 55 udarcev, razen ob napadu.
Dobival sem procoloran tablete in concord, ki pa so utrip znižale pod 50 udarcev zato sem prenehal z jemanjem, sedaj so mi predpisali tablete Aldizem 2×60 mg. Ne vem ali jih lahko jemljem. oz. kakšne preiskave naj še naredim. Sem astmatik z urejeno astmo, drugih večjih težav nimam .

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Opravili ste več preiskav srca. Ugotovili so, da imate občasne napade tahikardije in supraventrikulane ekstrasistole Ponoči vam bije srce bolj počasi, kar je pogostoma pri zdravih in bolnih srcih in je brez vsakršne posledice. Aldizem niža krvni tlak in deluje proti nerednemu bitju srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close