Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kako vemo da mali mucek ne sliši?

kako vemo da mali mucek ne sliši?

Imam občutek, da mali mucek ne sliši. Kako to vem zagotovo?

Gluha muca je običajno glasnejša in se intenzivneje oglaša, se pa lahko zgodi, da po izgubi sluha onemi in se sploh ne oglaša več. Običajen način za preverjanje gluhosti je naslednji: postavimo se tako, da nas muca ne vidi, potem pa tlesknemo s prsti v bližini njenih ušes. Če sploh ne reagira, je najbrž gluha.
Preden postaviš diagnozo, da je mucek gluh, ti predlagam pregled sluhovodov pri veterinarju. Obstaja možnost, da so sluhovodi zaradi vnetja nabrekli in neprehodni ali pa gnoj v srednjem ušesu preprečuje širjenje zvoka v notranje uho.

Čudno se mi zdi, saj je pred tem glasno mijavkala, se odzivala…sedaj pa nekaj dni z veliko težavo mijavka in na plosk ne trzne…:(((

Zelo, zelo sem žalostna, seveda pa bom prej preverila zadevo še pri veterinarju.

Hvala ti!

nova
Uredništvo priporoča

Koliko pa stane tak pregled pri veterinarju?

Sicer odvisno od veterinarja, ampak povprečno 25 – 30 eur za pregled.

Sedaj mi ni nič več jasno.

Sliši mikser, palični mešalnik in sesalec, ne sliši pa ko plosknem???
Kaj pa to?

Hja, mogoče tudi ploskanje sliši, pa ne reagira. Mogoče pa sliši samo na eno uho in če ploskneš na tisti strani, kjer ne sliši, pač ne sliši. Če je muca prej normalno slišala, zdaj pa ne več, bi bil pregled vsekakor potreben, ker ima lahko vneta ušesa/uho, kak tujek v ušesu in še kaj bi se našlo.

Tu bo treba do veterinarja, da pogleda v ušesi. Nima smisla ugibat, je pa velika verjetnost, da se da pomagat.

New Report

Close