Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pogodba o dosmrtnem preživlanju

pogodba o dosmrtnem preživlanju

z očetom sva zaradi brata ( brat je ogromno dolžen), naredila pogodbo o dosmrtnem preživljanju. Gre se predvsem zato , da brat ne bi mogel zahtevati nujnega deleža, ker sva z možem vložila ogromno denarja v hišo v kateri živimo skupaj s starši.

Zdaj pa sem se pogovarjala z znancem, kateri mi je rekle da ima brat še vedno pravico do nujnega deleža. (brata nismo videli že 11let in sploh ne vemo kje je )

ali ima kdo s takšno pogodbo izkušnje, ali je res , da lahko brat zahteva nujni delež.

hvala

Vse premoženje ki je predmet pogodbe o dosmrtnem preživljanju je izvzeto iz dediščine. Torej če je celotno premoženje zajeto v pogodbi potem je dediščina pravzaprav neobstoječa.

Z matičnega urada sem letos dobila vabilo, da se zglasim pri njih, prinesem morebitne pogodbe sklenjene s preminulim, morebitno premoženje – spisek –

No, prinesla sem spisek in tudi pogodbo o dosmrtnem preživljanju, ki sva jo imeli sklenjeno s pokojno mamo.
Ko je videla pogodbo o dosmrtnem preživljanju mi jo je takoj vrnila, rekla naj jo pospravim, da to ne gre v zapuščinsko maso.
S tem primerom sem ti hotela samo povedati, da ste izbrali pravo pogodbo.

Nisem strokovnjak, vendar je po moje pomembno, kdo bo lastnik nepremičnine ob njegovi smrti. Če bo to oče, potem sigurno ima brat pravico do nujnega deleža, če pa boš lastnik ti, potem pa itak ne bo po očetu nikakršne zapuščine.

To je samo po logiki, kako pa je to pravno, je pa res najbolje vprašati kakšnega pravnika.

Ne more zahtevati nujnega deleža.

Kako grd materializem. Fuj.

Ker sta nekaj vložila v hišo, ki je last staršev, mu sedaj niti nujnega deleža ne privoščita?

A vas ni nič sram?

Ni res, zelo egoistično razmišljaš – nekateri otroci ne pridejo niti povohat svojih staršev 20, 30 let, prej so jim povzročali sive lase še krepko čez polnoletnost, niti niso vlagali nič v nepremičnino, katere solastniki so bili morda še za čas življenja starša. In starš ima vso pravico narediti pogodbo o dosmrtnem prežiljanju tistemu, ki z njim lepo ravna, ga spoštuje in mu omogi lepo, dostojno življenje do smrti. In ja, v takem primeru se ostali voluarski grabežljivci za dediščino obrišejo pod nosom – upravičeno!

Samo v vednost ” grd materializem . Zaradi brata smo preziveli veliko tezkih let. Tedensko smo imeli na vratih policijo in ljudi ki jim je bil dolzen velike denarje. Mojemu mozu je ukradel potni list in ga prodal begucu, katerega so na meji tudi dobili. Hvala bogu je moz prijavil izginotje potnega lista v nasprotnem primeru bi šel v zapor.

To je le del njegovih barabij. Lahko bi knjigo napisala. Ogromno stvari smo mu spregledali, ga ziveli. Zdaj pa moja starsa nista vredna niti toliko da bi ju prisel pogledat.

Toliko o mojem ” materializmu”

Prav ste se odločili. Šalco mleka in kos kruha bo vedno lahko dobil od vas.

Če je pogodba fiktivna in se oče sam preživlja, lahko to brat izpodbija z dobrimi odvetniki.

Razlikovati morate, ali boste z pogodbo o preužitku očetove nepremičnine sprejeli tudi v last, ali samo posest.

Sam poznam zelo od blizu kar nekaj družinskih zgodb, kjer so se stvari končale tragično, tudi z umori in samomori. In trdim, da kjer je otrok nasilen, ne more biti starš (ali katera drugače čustveno povezana oseba) nič drugačen. Drugčen je lahko le način… (običajno diametralno nasproten)

Previdnost je mati modrosti…

Nisem brala.

Iz prve roke ti povem, da naredite kupoprodajno pogodbo. Ker ta,ki jo imate se lahko izpodbija. Nam se je to vleklo 14 let.

Draga šola.

Letos sem se pogovarjal z notarjem in zato vem kako to gre.Mi je bilo lepo razloženo da je pogodba o dosmrtnem preživljanju narejena tako da se smatra da si preživljalec prisluži z delom in oskrbovanjem premoženje ki je omenjeno v pogodbi. Na kratko – ti skrbiš za starša ,on ti bo pa to PLAČAL z premoženjem (nepremičnina v večini primerov) .

“Zdaj pa sem se pogovarjala z znancem, kateri mi je rekle da ima brat še vedno pravico do nujnega deleža. “

Ima pravico do nujnega deleža ,to je res. Ampak je upravičen do nujnega deleža ki je del zapuščinske mase – torej dediščina . Premoženje ki pa je omenjeno v pogodbi o dosmrtnem preživljanju ,pa NI DEL DEDIŠČINE ,ker je izvzeto iz dedne mase .Največ kar bi lahko naredil tvoj brat je to da bi uspešno izpodbil pogodbo s tem da bi na sodišču dokazal da ti nisi v dovoljšnji meri preživljala svojega očeta na način kot je to zapisano v pogodbi. Če bi mu to uspelo potem bi bila pogodba na sodišču razveljavljena in bi se potem tisto premoženje štelo kot dediščina.

Zato da bi on uspešno izpodbil pogodbo – če se ne motim, bi on moral dokazat da ti nisi izpolnjevala svojih obveznosti ki so zapisane v pogodbi, kar pa je praktično nemogoče ,potrebne so namreč priče (oz. več prič) oz. zanesljivi dokazi.

New Report

Close