Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izvršba in preživnina

izvršba in preživnina

Prosim za pomoč, tisti, ki imate tovrstne izkušnje. Torej v tem tednu pričakujem po sklepu sodišča, da mi bo moj bivši nakazal razliko preživnine za nazaj, ker mi je že več kot tri leta premalo plačeval. V tem tednu torej bi moral biti sklep sodišča in upam, da tudi nakazilo te razlike na moj račun. Sedaj pa je problem. Ker imam jaz izvršbo na računu, mi je gospa na banki rekla, da gre ta razlika preživnine v celoti za poplačilo izvršbe.
Rekla je, da je iz izvršbe izuzeta samo redna preživnina in ne ta razlika?! Pa saj ta razlika bi morala biti redna preživnina v zadnjih treh letih, pa mi je bivši ni nakazoval?
Ali to drži? Ima kdo s tem izkušnje? Ne bi rada namreč, da mi sedaj rubijo še to preživnino, ker jo nujno rabim v tem trenutku. Izvršbo poplačujem sproti po malo, po zmožnostih.

Ali kdo ve, kje lahko v zakonu ali kje drugje dobim to napisano, da pokažem gospe na banki?

Hvala vam za odgovore.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1008

101. in 102.člen

Upam, da si jih na banki opomnila, da vzdržuješ otroke..

Barca hvala,

seveda sem, saj drugače tudi ne bi prejemala preživnine. malo mi je čudno, da bi smeli pobrati tudi preživnino, saj to je za otroka in to bi morala prejemati že tri leta, ne zdaj.

Prejemki iz preživnine so izvzeti iz izvršbe!

Sprašuejem pa zaradi tega, ker poleg preživnine bivšega partnerja mora banka tudi pri tvojih sredstvih pustiti več, saj tudi ti preživljaš družinskega člana..

Sramota slovencev.Za odvetnika,sodišče je denar,za sebe in otroka pa ne.Poznam par,kjer sta šla narazen,on je šel med brezdomce,je rekla,da ne rabi niti centa od njega.

Na CSD tega niso razumeli,da se treba o višini sporazumet.Seveda sta se,ampak sedaj želijo naj ga toži.Kako naj brezdomca toži in nato še plača izvršitelja??Raje da ta denar otroku,kot pa neko zajebavanje.

Lej, po tvoji logiki se lahko jaz danes odločim, da mi ni več za plačevati za otroke, pustim službo, zapijem stanovanje in grem živet na cesto. Potem lahko tako naredi še njihov oče in se bova skupaj zapijala pod mostom, otroci naju pa ne brigajo več. Gre to skozi? Ne gre. Če imaš otroka, imaš odgovornost. Mama v bistvu nima pravice, enostavno odpovedati se preživnini, ker preživnina pripada otroku, ne njej. Ona je dolžna v otrokovem imenu tožiti za ta denar. Tako da v tem primeru dam CSD-ju prav.

Še nekaj me zanima.
Ali je normalno, da ta izvršba preživnine toliko časa traja.
Moj odvetnik je namreč marca letos vložil predlog na sodišče, rekel je, da ima preživnina po sklepu sodišča neposredno izvršljivost. To naj bi pomenilo, da sodišče v primeru kršenja takoj izda sklep in se takoj rubi sredstva iz računa. Baje naj bi to vse skupaj trajalo en mesec ali dva. V mojem primeru je minilo že pol leta, zadnjič sem klicala odvetnika, pa je rekel, da ja dal urgenco in da bo ta teden.
Meni je nujno, ker že tako težko shajam, nujno bi rabila ta denar.
A je običajno, da to toliko časa traja? tudi pri vas?

Ni običajno, jaz sem dobila v dveh tednih. MB. Papir iz odišča namreč, denarja pa po dveh letih še vedno ne;(.
Po novem imajo izvršbe preživnine prednost pred ostalimi izvršbami in rubijo lahko večji del dohodka kot prej, tako da…
Katero izvršilno sredstvo si dala?

New Report

Close